Nasz sklep internetowy stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu. Więcej informacji czytaj. zamknij
Informacja ze sklepu
FORESTO OBROŻA DLA PSA PRZECIW PCHŁOM I KLESZCZOM
Aby zamknąć kliknij w obrazek

Elanco

FORESTO OBROŻA DLA PSA PRZECIW PCHŁOM I KLESZCZOM

Obroża insektobójcza dla psów o masie ciała powyżej 8kg

139.99zł
 •   Wielkość opakowania: 70 cm
 •   EAN: 5909990908462
Podaj ilość:  

Przeznaczenie Foresto


Obroża Foresto przeznaczona dla psów o masie ciała powyżej 8 kg. Leczy i zapobiega infestacji pcheł i kleszczy przez okres 7 do 8 miesięcy.

foresto dla dużych psów

foresto dla dużych psów

Charakterystyka obroży Foresto

Foresto to obroża insektobójcza w kolorze szarym, bezzapachowa.

Psy:
W celu leczenia i zapobiegania infestacji pcheł (Ctenocephalides felis) przez okres 7 do 8 miesięcy. Skuteczność przeciwpchelna zostaje osiągnięta natychmiast po założeniu obroży Foresto. W celu ochrony bezpośredniego otoczenia zwierzęcia przed rozwojem larw pcheł przez 8 miesięcy. Foresto może być stosowane jako element strategii zwalczania alergicznego pchlego zapalenia skóry (APZS).

Foresto wykazuje długotrwałą skuteczność roztoczobójczą (zabija kleszcze) w przypadku infestacji kleszczy (Ixodes ricinus, Rhipicephalus sanguineus, Dermacentor reticulatus) oraz odstraszającą (zapobiega żerowaniu) przy infestacji kleszczy (Ixodes ricinus, Rhipicephalus sanguineus) przez okres 8 miesięcy. Foresto wykazuje skuteczne działanie przeciwko larwom, nimfom i dorosłym osobnikom kleszczy.

W przypadku uprzedniego występowania kleszczy u psa przed rozpoczęciem leczenia, założenie obroży Foresto może w ciągu 48 godzin nie spowodować śmierci pajęczaków; kleszcze mogą pozostać wczepione i widoczne. Dlatego też, zaleca się usunięcie kleszczy występujących już na zwierzęciu w momencie zakładania obroży. Działanie zapobiegające infestacji nowych kleszczy rozpoczyna się w ciągu 2 dni po założeniu obroży.

W celu leczenia infestacji wszołów (Trichodectes canis).
Najlepiej gdy obroża Foresto jest zakładana przed początkiem sezonu występowania pcheł lub kleszczy.

foresto dla psa

Zalety obroży Foresto:
 • Skutecznie zwalcza kleszcze i pchły do 8 miesięcy
 • Zabija pchły przez kontakt bezpośredni oraz zabija i odstrasza kleszcze.
 • Wodoodporna
 • Bezzapachowa
 • Wygodna w noszeniu

Skład obroży Foresto

Imidaklopryd, flumetryna

Substancje pomocnicze: tytanu dwutlenek (E 171), żelaza tlenek czarny (E 172), di-n-butylu adypinian, glikolu propylenowego dikaprylokapronian, olej sojowy epoksydowany, kwas stearynowy, polichlorek winylu

Jedna obroża zawiera imidaklopryd w dawce 4,5 g oraz flumetrynę w dawce 2,03 g jako substancje czynne.

foresto dla psa


foresto dla psa

foresto dla psa


Dlaczego warto wybrać Foresto:
 • SKUTECZNA OCHRONA:
Foresto to skuteczna ochrona przed najbardziej rozpowszechnionymi gatunkami pcheł i kleszczy. Ta innowacyjna obroża nie tylko likwiduje kleszcze i pchły natychmiast po kontakcie ze skórą, ale także odstrasza niektóre gatunki kleszczy, zapewniając kompleksową opiekę.
 • KOMPLEKSOWE ZABEZPIECZENIE:
Obroża Foresto to wszechstronna ochrona przed powszechnie występującymi gatunkami pcheł i kleszczy. Jej skuteczna formuła nie tylko zabija kleszcze i pchły, lecz także odstrasza niektóre gatunki kleszczy od razu po kontakcie ze skórą.
 • SILNE ODSTRASZANIE:
Foresto, innowacyjna obroża przeciwpchelna i przeciwkleszczowa, oparta na polimerze, uwalnia dwie substancje czynne, które synergicznie współdziałają, skutecznie chroniąc Twojego pupila.
 • WODOODPORNA:
Obroża Foresto przeciwkleszczowa dla małych psów i kotów jest wodoodporna -  nie trzeba jej zdejmować podczas kąpieli zwierzaka. To niezwykle praktyczne rozwiązanie umożliwia ciągłą i nieprzerwaną ochronę*.
 • BEZPROBLEMOWE ZAKŁADNIE:
Obroża Foresto została starannie skonstruowana, aby umożliwić wygodne i bezproblemowe zakładanie oraz zdejmowanie. Dzięki temu, korzystanie z niej nie sprawi Ci żadnych trudności ani niedogodności.

* Jednakże, należy unikać długotrwałej, intensywnej ekspozycji na działanie wody lub nadmiernego stosowania szamponu, gdyż może to spowodować skrócenie czasu działania produktu. Badania wykazują, że comiesięczne mycie szamponem lub zanurzanie w wodzie nie powoduje znaczącego skrócenia 8-miesięcznego okresu skuteczności przeciwkleszczowej po rozprzestrzenieniu się substancji czynnej w okrywie włosowej, podczas gdy skuteczność przeciwpchelna produktu stopniowo ulega zmniejszeniu, począwszy od 5 miesiąca.

foresto dla psa

Uwagi:
Obroża Foresto jest wodoodporna; jej skuteczność pozostaje niezmieniona w przypadku zmoczenia zwierzęcia.

Przeciwskazania do stosowania obroży Foresto:
Nie stosować u szczeniąt w wieku poniżej 7 tygodni.
Nie stosować w przypadku potwierdzonej nadwrażliwości na substancje czynne lub na dowolną substancję pomocniczą.

Specjalne ostrzeżenia dotyczące stosowania:
Ogółem, w ciągu 24 do 48 godzin po infestacji produkt spowoduje śmierć kleszczy i ich odpadanie od żywiciela, bez możliwości uprzedniego pożywienia się krwią. Nie można wykluczyć ryzyka wczepienia się pojedynczych kleszczy po zastosowaniu leczenia. Dlatego też, nie można całkowicie wykluczyć ryzyka przenoszenia chorób zakaźnych przez kleszcze, w przypadku wystąpienia niekorzystnych warunków.
Tak jak w przypadku wszystkich produktów do długotrwałego stosowania miejscowego, okresy nadmiernego sezonowego zrzucania sierści mogą prowadzić do tymczasowego niewielkiego zmniejszenia skuteczności leczenia w wyniku utraty tej części dawki substancji czynnych, która została rozprowadzona na sierści. Uzupełnienie dawki substancji czynnych z obroży rozpoczyna się natychmiast, dzięki czemu pełna skuteczność zostaje ponownie osiągnięta bez konieczności stosowania dodatkowego leczenia lub wymiany obroży.

Dla uzyskania optymalnego efektu eliminacji pcheł przy silnej inwazji w pomieszczeniach domowych, może być konieczne zastosowanie w środowisku odpowiedniego środka insektobójczego.

Sposób użycia obroży Foresto:

Do stosowania na skórę. Jedna obroża do założenia wokół szyi zwierzęcia.

Psy (o masie ciała > 8 kg)
W przypadku psów o masie ciała ≤ 8 kg należy stosować obrożę Foresto 1,25 g + 0,56 g dla psów o masie ciała ≤ 8 kg

Należy wyjąć obrożę Foresto z torebki ochronnej bezpośrednio przed zastosowaniem. Należy rozwinąć obrożę i upewnić się, że na jej wewnętrznej stronie nie ma żadnych pozostałości plastikowych łączeń. Należy założyć obrożę na szyję zwierzęcia i dostosować jej długość nie zaciskając zbyt mocno (wskazówka: powinno być możliwe wsunięcie dwóch palców pomiędzy obrożę a szyję zwierzęcia). Należy przeciągnąć wolną końcówkę obroży przez szlufkę i odciąć niepotrzebny odcinek na długości 2 cm.

Zwierzę powinno nosić obrożę Foresto nieprzerwanie w celu zapewnienia 8-miesięcznego okresu ochrony. Obrożę należy zdjąć po upływie okresu leczenia. Należy okresowo sprawdzać i dostosowywać zamocowanie obroży, jeżeli będzie to konieczne, w szczególności w okresie szybkiego rozwoju kociąt/szczeniąt.

Obroża Foresto została wyposażona w mechanizm zamknięcia zabezpieczającego przed niepożądanym otwarciem. W przypadku zaczepienia obroży o jakiś przedmiot (choć wystąpienie takiego zdarzenia jest mało prawdopodobne), kot będzie w stanie samodzielnie poszerzyć obrożę wystarczająco, aby móc szybko się uwolnić.

Nie stosować Foresto u szczeniąt w wieku poniżej 7 tygodni.
Nie stosować w przypadku potwierdzonej nadwrażliwości na substancje czynne lub na dowolną substancję pomocniczą.

Więcej o tym jak zabezpieczyć pupila przed kleszczami i o obroży Foresto przeczytasz w naszym artykule <klik>

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania.


Foresto przeciw kleszczom i pchłom wyróżnia się sposobem działania. Polimerowy materiał, z którego wykonana jest obroża, powoli uwalnia dwie zawarte w niej substancje czynne – imidakloprid i flumetrynę – do skóry i sierści Twojego psa. Dzięki obroży tworzy się niewidzialna warstwa ochronna zabijająca pchły oraz odstraszająca i zabijająca kleszcze, które wejdą w bezpośredni kontakt z Twoim pupilem.


Foresto 1,25 g + 0,56 g obroża dla kotów i psów ≤ 8 kg
Imidaklopryd / Flumetryna
Foresto 4,50 g + 2,03 g obroża dla psów > 8 kg   
Imidaklopryd / Flumetryna

Zawartość substancji czynnej (-ych) i innych substancji
Jedna bezzapachowa obroża w kolorze szarym o długości 38 cm (12,5 g) zawiera imidaklopryd w dawce 1,25 g oraz flumetrynę w dawce 0,56 g jako substancje czynne.
Jedna bezzapachowa obroża w kolorze szarym o długości 70 cm (45 g) zawiera imidaklopryd w dawce 4,5 g oraz flumetrynę w dawce 2,03 g jako substancje czynne.

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania.
Podmiot odpowiedzialny
Elanco Animal Health GmbH, Alfred-Nobel-Str. 50, 40789 Monheim, Niemcy.

Opinie o produkcie

MARZENA 2017-04-06
Rewelacja, jestem bardzo zadowolona, mieszkamy przy parku i obroża rzeczywiście chroni psa. Tylko w przed wyjazdem do lasu planuje dokupić jakiś spray, na wszelki wypadek.
MAREK 2015-08-11
Najlepszy produkt antykleszczowy na rynku. POLECAM !
Aby dodać opinię zaloguj się na swoje konto
Formy płatności, SSL
 
instagram-banner
 
Funpage internetowego sklepu zoologicznego Telekarma
 
Blog internetowego sklepu zoologicznego Telekarma
 

Centrum wiedzy

Przydatne informacje

Przypominacz

Zapominasz o zamówieniu karmy? Podaj nam swój email i wskaż kiedy mamy Ci przypomnieć o zamówieniu.

Newsletter

Aby otrzymywać informacje
o nowościach i ofertach specjalnych wpisz adres e-mail:

 

POKAŻ WIĘCEJ
ZWIŃ
Dostawy
Realizacja zamówień

Zlokalizuj swoją przesyłkę

Odbiór zamówienia w Paczkomacie

Bezpieczeństwo transakcji
Telekarma społecznościowo
Telekarma.pl . Copyright 2024

Wszelkie znaki towarowe, loga producentów oraz nazwy użyte na stronach sklepu, należą do ich prawowitych właścicieli, użyte zostały jedynie w celach informacyjnych.

Zastrzeżenia prawne
Proponujemy produkty wielu marek
Proponujemy produkty wielu marek: Acana, Animonda, Arion, Bento Kronen, Bosch, Bozita, Brekkies, Brit, Chappi, Classic Cat, Classic Dog, Eukanuba, Evanger's, Felix, Gourmet, Happy Dog, Hills, IAMS, Kitekat, Mera Dog, Nutra Nuggets, Orijen, Pedigree, Profilum, Purina Cat Chow, Purina Dog Chow, Purina Pro Plan, Regal, Rinti, Royal Canin Breed, Royal Canin Feline, Royal Canin Size, Sanabelle, Sheba, Vitapol, Versele-Laga, Whiskas.
Wszelkie znaki towarowe, loga producentów oraz nazwy użyte na stronach sklepu, należą do ich prawowitych właścicieli, użyte zostały jedynie w celach informacyjnych.