Nasz sklep internetowy stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu. Więcej informacji czytaj. zamknij
Informacja ze sklepu

Obroża Foresto



Każdy właściciel powinien pamiętać o tym, aby regularnie zabezpieczać swojego pupila przed atakiem kleszczy. Od kilku lat coraz więcej mówi się o ogromnym zagrożeniu, jakie te pasożyty stanowią dla naszych czworonogów. Kleszcze są nosicielami bakterii, wywołujących wiele poważnych chorób, takich jak babeszjoza, borelioza czy anaplazmoza. Jak ustrzec psa i kota przed pasożytami? Czy obroża przeciw kleszczom to dobre rozwiązanie?

Kiedy zabezpieczyć psa przed kleszczami?


Kleszcze pojawiają się przeważnie wczesną wiosną, w okolicach kwietnia. Ale jeżeli zima była wystarczająco łagodna, możemy się ich spodziewać już w marcu. Sezon występowania kleszczy zależy głównie od warunków klimatycznych. Im cieplej i wilgotniej, tym wcześniej się pojawiają i dłużej żerują. Niektórym gatunkom kleszczy wystarczy nawet od 7 do 10 stopni, by przerwać stan hibernacji. Pasożyty zwykle pozostają aktywne aż do późnej jesieni, mniej więcej do przełomu października i listopada. Łatwo zatem obliczyć, że nasi domowi ulubieńcy narażeni są na ataki tych groźnych insektów przez długie 7, a nawet 8 miesięcy. Oczywiście na rynku znajdziemy wiele środków zabezpieczających psy przed kleszczami. Który z nich jest najskuteczniejszy i najtrwalszy?

Jak walczyć z kleszczami?


Wielu właścicieli wybiera krople spot-on, zakrapiane bezpośrednio na skórę zwierzęcia. Środki tego typu zwykle zapewniają ochronę na około 3-4 tygodnie. Jednak aby preparat spełniał swoją rolę, musimy pamiętać o powtarzaniu zakraplania regularnie co kilka tygodni. Może to być nieco uciążliwe, a w przypadku psów dużych ras dosyć kosztowne, ponieważ dawka preparatu zależy od gabarytów zwierzęcia.

Popularnym rozwiązaniem są również tabletki przeciw kleszczom. Środek można podać zwierzęciu jako dodatek do karmy lub posmarować masłem, by chętniej go zjadł. Pies lub kot, który połknie taką tabletkę zyskuje pełną ochronę nawet na 3 miesiące.

Jednak za najtrwalszą i najskuteczniejszą metodę walki z pasożytami uważa się obroże przeciw kleszczom, na przykład Foresto. Sięga po nie coraz więcej właścicieli, zarówno tych zamieszkujących tereny wiejskie, jak i tych, którzy żyją w miastach. I trudno się temu dziwić skoro dziś kleszcze można spotkać nawet w miejskich parkach czy na osiedlowych trawnikach.
Dlaczego obroże są tak skuteczne? 

Obroże przeciw kleszczom dla psów


Obroże przeciw kleszczom Foresto stanowią jedno z najpopularniejszych rozwiązań w walce z insektami. Ich działanie opiera się na zawartości substancji czynnych, zabijających lub odstraszających owady oraz insekty. W przypadku obroży Foresto są to flumetryna i imidaklopryd, które uwalniają się stopniowo podczas noszenia obroży przez zwierzaka i rozprowadzają po jego sierści. Substancje te uwalniane są już od pierwszego dnia noszenia obroży, przez kolejnych 7-8 miesięcy. W związku z tym, obroża zapewnia ochronę przeciw kleszczom przez cały okres aktywności tych pasożytów.


Skuteczność obroży Foresto

Obroże przeciw kleszczom Foresto zyskały uznanie wielu właścicieli i hodowców. Z pewnością jest to jeden z ciekawszych produktów tego typu dostępnych na rynku, gdyż jako jeden z nielicznych jest wodoodporny. Substancje czynne zawarte w obroży uwalniane są nawet wtedy, gdy pies podczas spaceru wskoczy do jeziora lub kałuży. Obroże Foresto są także bezwonne, dzięki czemu żaden chemiczny zapach nie drażni delikatnego nosa naszego pupila.

Oczywiście skuteczność obroży przeciw pchłom i kleszczom zależy od długości sierści zwierzęcia, jego stanu zdrowia, a przede wszystkim od ilości kleszczy występujących w okolicy. Producent obroży Foresto zastrzega, że jej skuteczność zależy również od tego, jak ciasno ją założymy. Pasek powinien przylegać do skóry zwierzęcia, tak aby można było wsunąć pod niego dwa palce. Działanie obroży będzie słabsze, jeśli nie zostanie założona tak, jak zaleca producent.

Warto zdawać sobie sprawę, że żaden środek nie zapewnia całkowitej ochrony przeciw kleszczom. Insekty często uodparniają się na substancje zawarte w kroplach czy obrożach lub ich działanie słabnie z czasem. Dlatego po każdym spacerze należy sprawdzać skórę pupila pod kątem obecności kleszczy. Taka profilaktyka może uchronić ulubieńca przed groźnymi chorobami, a nawet uratować jego życie.

↓ OBROŻA FORESTO DLA PSÓW I KOTÓW ↓




Tekst: Angelika Podgajna
Zdjęcia: Fotolia.pl
« poprzednia archiwum następna »
Formy płatności, SSL
 
instagram-banner
 
Funpage internetowego sklepu zoologicznego Telekarma
 
Blog internetowego sklepu zoologicznego Telekarma
 

Centrum wiedzy

Przydatne informacje

Przypominacz

Zapominasz o zamówieniu karmy? Podaj nam swój email i wskaż kiedy mamy Ci przypomnieć o zamówieniu.

Newsletter

Aby otrzymywać informacje
o nowościach i ofertach specjalnych wpisz adres e-mail:

 

POKAŻ WIĘCEJ
ZWIŃ
Dostawy
Realizacja zamówień

Zlokalizuj swoją przesyłkę

Odbiór zamówienia w Paczkomacie

Bezpieczeństwo transakcji
Telekarma społecznościowo
Telekarma.pl . Copyright 2024

Wszelkie znaki towarowe, loga producentów oraz nazwy użyte na stronach sklepu, należą do ich prawowitych właścicieli, użyte zostały jedynie w celach informacyjnych.

Zastrzeżenia prawne
Proponujemy produkty wielu marek
Proponujemy produkty wielu marek: Acana, Animonda, Arion, Bento Kronen, Bosch, Bozita, Brekkies, Brit, Chappi, Classic Cat, Classic Dog, Eukanuba, Evanger's, Felix, Gourmet, Happy Dog, Hills, IAMS, Kitekat, Mera Dog, Nutra Nuggets, Orijen, Pedigree, Profilum, Purina Cat Chow, Purina Dog Chow, Purina Pro Plan, Regal, Rinti, Royal Canin Breed, Royal Canin Feline, Royal Canin Size, Sanabelle, Sheba, Vitapol, Versele-Laga, Whiskas.
Wszelkie znaki towarowe, loga producentów oraz nazwy użyte na stronach sklepu, należą do ich prawowitych właścicieli, użyte zostały jedynie w celach informacyjnych.