Nasz sklep internetowy stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu. Więcej informacji czytaj. zamknij
Informacja ze sklepu
DRONTAL TABLETKI NA PASOŻYTY DLA DUŻYCH PSÓW
Aby zamknąć kliknij w obrazek

Vetoquinol

DRONTAL TABLETKI NA PASOŻYTY DLA DUŻYCH PSÓW

Tabletki na odrobaczanie psa

75.99zł
  •   Wielkość opakowania: 2 tabletki
  •   Produkt chwilowo niedostępny
  •   EAN: 5909997002613


Przeznaczenie tabletek Drontal na pasożyty u psa

Preparat przeciwpasożytniczy dla dużych psów, ważących powyżej 35kg.

Powlekane tabletki na odrobaczanie.

Nie należy stosować u szczeniąt poniżej 2 tygodnia życia.
Nie należy stosować u suk w pierwszych dwóch trymestrach ciąży.

Opakowanie zawiera 2 tabletki.

DRONTAL TABLETKI NA PASOŻYTY DLA DUŻYCH PSÓW


Charakterystyka tabletek Drontal na odrobaczanie psa

Każdy pies, niezależnie od wieku, powinien być regularnie odrobaczany.,Środki na odrobaczenie psa dostępne są w różnej postaci- najpopularniejsze są te w formie tabletek. Są one wygodne do podania zwierzęciu. Można je podawać w całości, wprost do gardła psa albo można je rozkruszyć i wymieszać z karmą lub z wodą.

Drontal to tabletki na odrobaczanie, przeznaczone do zwalczania inwazji nicieni i tasiemców przewodu pokarmowego psów, takich jak:Toxocara canis, Toxascaris leonina, Uncinaria stenocephala, Ancylostoma caninum, Trichuris vulpis, Taenia spp., Multiceps multiceps, Dipylidium caninum,  Mesocestoides spp., Echinococcus granulosus, Echinococcus multilocularis. Zwalczanie inwazji pierwotniaków Giardia spp.

Preparat przeciwpasożytniczy dla psów, podaje się jednorazowo, można go ukryć w kawałku mięsa lub w psim smakołyku. Można go dzielić, kruszyć, rozgniatać, mieszać z karmą.

Przed zastosowaniem tabletek Drontal u psów w złym stanie ogólnym lub psów z objawami silnego zarobaczenia, należy zwrócić się o poradę do weterynarza.

W celu zapobiegania możliwości ponownej inwazji pasożytów, wszystkie zwierzęta przebywające razem należy leczyć w tym samym czasie. 

Po każdym zabiegu odrobaczania psa należy oczyści jego otoczenie: legowisko, kocyk itp, a przede wszystkim usunąć pozostawione odchody.

Pchły są żywicielami pośrednimi jednego z powszechnie występujących tasiemców (Dypilidium caninum). Inwazja tasiemców będzie powracała jeśli nie zostanie przeprowadzone zwalczanie żywicieli pośrednich czyli pcheł.

O tym co to jest robaczyca u psa i jakie są jej objawy, jak dochodzi do zarażenia pasożytami, przeczytacie w naszym artykule:
< Robaczyca u psa>

O tym jak dochodzi do zarażenia robakami i jak odrobaczyć psa dowiecie się z artykułu:
<Jak odrobaczyć psa>

BAYER DRONTAL TABLETKI NA PASOŻYTY DLA DUŻYCH PSÓW


Skład tabletek Drontal na odrobaczanie psa

Jedna tabletka zawiera: febantel 525mg, pyrantelu embonian 504mg, prazikwantel 175mg

DRONTAL TABLETKI NA PASOŻYTY DLA DUŻYCH PSÓW


Dawkowanie tabletek Drontal na odrobaczanie psa

1 tabletka na 35kg masy ciała psa.

DRONTAL TABLETKI NA PASOŻYTY DLA DUŻYCH PSÓW

Dawka lecznicza to : febantel 15mg, pyrantelu embonian 14,4mg, prazykwantel 5mg, na 1kg masy ciała, co odpowiada 1 tabletce na 35kg masy ciała

Po podaniu preparatu należy umyć ręce.

Należy zachować 14 - dniowe odstępy między kolejnymi podaniami preparatu. Drontal może być stosowany bez względu na rodzaj psiej diety.

Przy zwalczaniu nicieni i tasiemców preparat Drontal podaje się jednorazowo. W przypadku zakażenia glistami u szczeniąt po pierwszym podaniu preparatu pasożyty mogą nie zostać całkowicie wyeliminowane, należy wtedy ponownie podać preparat w 6, a potem 12 tygodniu życia. Zwalczanie Giardia spp. - leczenie należy kontynuować przez 3 kolejne dni. Preparat podaje się bezpośrednio do jamy ustnej psa lub po wymieszaniu z karmą. W przypadku zakażenia Echinoccocus spp. należy zastosować dodatkową ochronę osób kontaktujących się z odrobaczanymi psami. Przy dłuższym stosowaniu wskazana jest konsultacja z lekarzem weterynarii, który może zalecić zmianę produktu w celu zmniejszenie ryzyka wystąpienia oporności pasożytów.
Nie stosować u szczeniąt poniżej 2. tygodnia
życia.

Nie stosować łącznie z produktami zawierającymi lewamizol, morantel, piperazynę, a także dietylkarbamazol. Podmiot odpowiedzialny: VETOQUINOL S.A.

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki
dołączonej do opakowania.

DRONTAL TABLETKI NA PASOŻYTY DLA DUŻYCH PSÓW
DRONTAL TABLETKI NA PASOŻYTY DLA DUŻYCH PSÓW

Formy płatności, SSL
 
instagram-banner
 
Funpage internetowego sklepu zoologicznego Telekarma
 
Blog internetowego sklepu zoologicznego Telekarma
 

Centrum wiedzy

Przydatne informacje

Przypominacz

Zapominasz o zamówieniu karmy? Podaj nam swój email i wskaż kiedy mamy Ci przypomnieć o zamówieniu.

Newsletter

Aby otrzymywać informacje
o nowościach i ofertach specjalnych wpisz adres e-mail:

 

POKAŻ WIĘCEJ
ZWIŃ
Dostawy
Realizacja zamówień

Zlokalizuj swoją przesyłkę

Odbiór zamówienia w Paczkomacie

Bezpieczeństwo transakcji
Telekarma społecznościowo
Telekarma.pl . Copyright 2024

Wszelkie znaki towarowe, loga producentów oraz nazwy użyte na stronach sklepu, należą do ich prawowitych właścicieli, użyte zostały jedynie w celach informacyjnych.

Zastrzeżenia prawne
Proponujemy produkty wielu marek
Proponujemy produkty wielu marek: Acana, Animonda, Arion, Bento Kronen, Bosch, Bozita, Brekkies, Brit, Chappi, Classic Cat, Classic Dog, Eukanuba, Evanger's, Felix, Gourmet, Happy Dog, Hills, IAMS, Kitekat, Mera Dog, Nutra Nuggets, Orijen, Pedigree, Profilum, Purina Cat Chow, Purina Dog Chow, Purina Pro Plan, Regal, Rinti, Royal Canin Breed, Royal Canin Feline, Royal Canin Size, Sanabelle, Sheba, Vitapol, Versele-Laga, Whiskas.
Wszelkie znaki towarowe, loga producentów oraz nazwy użyte na stronach sklepu, należą do ich prawowitych właścicieli, użyte zostały jedynie w celach informacyjnych.