Nasz sklep internetowy stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu. Więcej informacji czytaj. zamknij
Informacja ze sklepu

Jaka miska dla psa jest najlepsza?



Wybierając miskę dla psa należy zwrócić uwagę na wiele istotnych aspektów, ale przede wszystkich na jej funkcjonalność. Ma być wytrzymała, wygodna, stabilna i łatwa do czyszczenia. Oczywiście kwestie estetyczne też są ważne. Należy jednak pamiętać, że miska ma służyć nade wszystko naszemu pupilowi. A w związku z tym, że wybór oferowanych modeli jest bardzo zróżnicowany , dopasowanie miski do psiaka i naszych zapotrzebowań nie powinno stanowić najmniejszego problemu.

Miska dla psa – jak ją dobrać?


Miskę dla psa powinniśmy kupić w dobrym i sprawdzonym sklepie zoologicznym (polecamy szeroką ofertę naszych produktów). Musimy mieć pewność, że użyte do jej produkcji materiały są nietoksyczne, a przy tym trwałe i łatwe w czyszczeniu. Nie kupujmy zatem misek z niepewnych źródeł, na promocjach w supermarketach i internecie – to niebezpieczne. Niska cena nie może przysłonić nam faktu, że to właśnie z niej nasz zwierzak będzie codziennie wyjadał smaczne kąski.

Miskę oczywiście dobieramy do wielkości psiaka. Duże psy potrzebują znacznie większych misek, niż te mniejsze. Każda rasa ma też swoje wymagania. Wysokim psiakom przydadzą się miski podwyższane, a tym z długimi, oklapniętymi uszami powinny spodobać się produkty ze zwężającymi się brzegami. Dzięki temu ich uszy nie będą taplać się w jedzeniu. Ważne jest też, żeby miska nie ślizgała się po podłodze. To bardzo denerwujące dla zwierzaka, a rumor, który zrobi przesuwając przedmiot po ziemi, nas też z pewnością wyprowadzi z równowagi. Ostatnia sprawa to łączenie misek. Pamiętajmy, że psiak potrzebuje oddzielne miski na karmę i na wodę, ale powinny one stać od siebie w pewnym oddaleniu, żeby pokarm nie mieszał się z piciem. Skrawki pożywienia pływające w wodzie to nic przyjemnego. W drugą stronę jest jeszcze gorzej: zamoczona karma zacznie przypominać breję, a po dłuższym czasie zwyczajnie spleśnieje!

Rodzaje misek dla psów


Wyróżniamy kilka głównych modeli. To miski plastikowe, ceramiczne i metalowe. Do tego są jeszcze miski na regulowanych stojakach, specjalne modele na podróż, a nawet wersje interaktywne. Każda ma swoje plusy i minusy.

Plastikowe miski dla psów


Są lekkie, łatwe w czyszczeniu i niewiele kosztują, a do tego możemy mieć je mieć w każdym kolorze. Niemniej jednak, plastikowe miski mają jednocześnie najwięcej minusów. Po pierwsze, są bardzo lekkie i uciekają psiakowi po podłodze w trakcie jedzenia. To bardzo niekomfortowe. Co prawda, można kupić specjalną podkładkę przeciwpoślizgową, ale nie zawsze takie rozwiązanie się sprawdza. Dlaczego? Ponieważ model ten jest bardzo lekki. Natomiast plusem jest to, że nie sposób ją stłuc i wyszczerbić. Można jednak zarysować. W trakcie codziennego używania i czyszczenia miska zacznie się niszczyć. W powstałe rysy zaczną dostawać się kawałki pokarmu, których nie będziemy w stanie usunąć (zazwyczaj nawet ich nie widzimy). Efekt jest taki, że rozwijają się w nich bakterie, co zdecydowanie nie jest wskazane. Plastikowe modele nie zdają też egzaminu w przypadku szczeniaków – maluchy natychmiast ją pogryzą, bo uwielbiają wbijać we wszystko swoje zęby.



Ceramiczne miski dla psów


Ceramiczne miski są eleganckie i dobrze prezentują się w psim kąciku jedzeniowym. Są też dość ciężkie, więc nie uciekają aż tak bardzo w trakcie jedzenia. Jeśli uda się do nich zamocować podkładkę antypoślizgową, ryzyko uciekania spada praktycznie do zera. Mają nie za wysokie brzegi, a przy tym są łatwe w czyszczeniu. Kłopotem natomiast może się okazać ich kruchość. Jeśli nasz psiak je bardzo żywiołowo i lubi pobawić się miską w trakcie posiłku, ceramika nie jest dobrym pomysłem. Przedmiot zacznie się zwyczajnie kruszyć. Ostre brzegi mogą poranić pysk zwierzaka, z kolei odpadające drobinki o kanciastych powierzchniach dostaną się do jedzenia. Są małe, ale mogą bardzo pokaleczyć psiakowi przełyk i ściany żołądka. Dlatego jeśli decydujemy się na miskę ceramiczną, wybierzmy solidną z wysokiej jakości materiałów, którą naprawdę trudno stłuc lub choćby wyszczerbić. Obchodźmy się z nią też delikatnie w trakcie mycia, żeby nie popękała.



Metalowe miski dla psów

Metalowe miski są eleganckie i stylowe. Łatwo je czyścić. Do tego są właściwie niezniszczalne – trzeba się naprawdę postarać, żeby je uszkodzić. Uważajmy jednak w trakcie szorowania – nie zdzierajmy wierzchniej warstwy, bo miska może zacząć nam rdzewieć i będzie wtedy kompletnie do niczego. Ten model ma jeszcze jeden duży plus: jest dość ciężki i nie ucieka w trakcie jedzenia. Do tego można bez problemu przymocować do niego podkładkę antypoślizgową. Niektóre z metalowych misek można nawet przykręcać do podłoża, co zapewnia stuprocentową stabilność.


Psie miski do zadań specjalnych


Dla wyjątkowo dużych i wysokich psiaków wyprodukowano coś, co można nazwać miską z regulowanym stojakiem. W ten sposób możemy unieść miskę i ułatwić psiakowi pałaszowanie bez zbędnego zginania się nad ziemią. Pamiętajmy, że to nie tylko niewygodne, ale również może prowadzić do bolesnego skrętu jelit. Z kolei miski zwężające się ku górze zapewniają komfort psiakom z długimi uszami: zostają one poza obrębem naczynia, nie brudzą się karmą i nie moczą w wodzie. Jeśli musimy zaś podróżować z naszym pupilem, bardzo dobre okażą się miski podróżne: są małe, poręczne, można je złożyć jedna w drugą. Dla zwierzaków kochających wyzwania intelektualne doskonała okaże się miska interaktywna, która wymaga od psiaka wymyślenia, jak można dostać się do pokarmu. Świetna zabawa w trakcie posiłku gwarantowana!

Tekst: Magdalena Dolata
Zdjęcie: Fotolia.pl

« poprzednia archiwum następna »
Formy płatności, SSL
 
instagram-banner
 
Funpage internetowego sklepu zoologicznego Telekarma
 
Blog internetowego sklepu zoologicznego Telekarma
 

Centrum wiedzy

Przydatne informacje

Przypominacz

Zapominasz o zamówieniu karmy? Podaj nam swój email i wskaż kiedy mamy Ci przypomnieć o zamówieniu.

Newsletter

Aby otrzymywać informacje
o nowościach i ofertach specjalnych wpisz adres e-mail:

 

POKAŻ WIĘCEJ
ZWIŃ
Dostawy
Realizacja zamówień

Zlokalizuj swoją przesyłkę

Odbiór zamówienia w Paczkomacie

Bezpieczeństwo transakcji
Telekarma społecznościowo
Telekarma.pl . Copyright 2024

Wszelkie znaki towarowe, loga producentów oraz nazwy użyte na stronach sklepu, należą do ich prawowitych właścicieli, użyte zostały jedynie w celach informacyjnych.

Zastrzeżenia prawne
Proponujemy produkty wielu marek
Proponujemy produkty wielu marek: Acana, Animonda, Arion, Bento Kronen, Bosch, Bozita, Brekkies, Brit, Chappi, Classic Cat, Classic Dog, Eukanuba, Evanger's, Felix, Gourmet, Happy Dog, Hills, IAMS, Kitekat, Mera Dog, Nutra Nuggets, Orijen, Pedigree, Profilum, Purina Cat Chow, Purina Dog Chow, Purina Pro Plan, Regal, Rinti, Royal Canin Breed, Royal Canin Feline, Royal Canin Size, Sanabelle, Sheba, Vitapol, Versele-Laga, Whiskas.
Wszelkie znaki towarowe, loga producentów oraz nazwy użyte na stronach sklepu, należą do ich prawowitych właścicieli, użyte zostały jedynie w celach informacyjnych.