Nasz sklep internetowy stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu. Więcej informacji czytaj. zamknij
Informacja ze sklepu

Obroża przeciwpchelna dla psa



Niemal każdemu właścicielowi psa, prędzej czy później, przyjdzie się zmierzyć z problemem pcheł u swojego pupila. Insekty te potrafią rozmnażać się w zastraszającym tempie, szybko rozprzestrzeniając się w otoczeniu zwierzaka. Właściciele czworonogów mogą jednak obecnie skutecznie zabezpieczyć swoich ulubieńców przed uciążliwymi pasożytami, wybierając odpowiednie akcesoria insektobójcze. Wśród całej gamy produktów niesłabnącą popularnością cieszą się obroże przeciwpchelne. Jakie jest ich działanie i czy gwarantują skuteczną ochronę przed krwiopijnymi owadami?

Dlaczego warto chronić psa przed pchłami?


Wiosna i lato to okres wzmożonej aktywności pcheł. Niewiele trzeba, żeby nasz podopieczny zaraził się pasożytami od innych zwierząt lub został zaatakowany przez owady bytujące w środowisku zewnętrznym. Pchły są nie tylko dokuczliwe dla czworonogów, ale potrafią być również niebezpieczne, wywołując poważne choroby. Insekty te bywają bowiem wektorami niektórych pasożytów, a u młodych osobników mogą również powodować anemię. Często zdarza się również, że pupil jest uczulony na alergen zawarty w ślinie pcheł i w wyniku ugryzienia dochodzi u niego do rozwoju alergicznego pchlego zapalenia skóry (APZS).


Jak skutecznie wyeliminować pchły?


Aby możliwe było zwalczenie pcheł u psa, musimy zastosować produkt, który działa na wszystkie stadia rozwojowe tych pasożytów. Należy pamiętać, że samo pozbycie się insektów ze skóry zwierzaka nigdy nie wystarczy. Dorosłe osobniki szybko składają jaja, które opadając ze skóry czworonoga, rozprzestrzeniają się w całym otoczeniu. Larwy w kokonach przekształcają się w imago, aby w sprzyjających warunkach znów zaatakować. Cały rozwój pcheł może zakończyć się nawet w 14 dni. [1] Skuteczny produkt przeciwpchelny musi więc nie tylko zabijać dorosłe owady, ale również przerywać ich cykl życiowy, nie dopuszczając do rozwoju larw i nowych osobników z jaj.



Jak działają obroże przeciwpchelne?


Obroże przeciwpchelne zawierają zwykle kilka substancji czynnych, oddziałujących na pasożyty w różnych stadiach rozwojowych. Niektóre z nich (np. permetryna, imidaklopryd) natychmiast doprowadzają do śmierci owadów, inne działają też odstraszająco. Składnikiem akcesoriów przeciwpchelnych często jest również hormon juwenilny, który hamuje przepoczwarzenie i rozwój larw. Zazwyczaj substancje zawarte w obrożach są tak dobrane, aby eliminować również kleszcze.  Obroże insektobójcze działają kontaktowo, dlatego muszą stale przylegać do skóry zwierzaka. Dzięki temu stale uwalniana substancja czynna będzie skutecznie rozprzestrzeniać się w sierści psa. Akcesoria przeciwpchelne potrafią zachować swoją skuteczność naprawdę długo - niektóre z nich trzeba wymieniać jedynie co 6- 8 miesięcy. Nie zaszkodzi im też krótkotrwały kontakt z wodą. Warto zaopatrzyć pupila w obrożę jeszcze przed okresem intensywnego żerowania pcheł w środowisku.

Jaką obrożę przeciwpchelną dla psa wybrać?


Obecnie na rynku dostępne są obroże różniące się długością i zawartością substancji czynnych. Aby akcesorium działało optymalnie, musimy zawsze dopasować je do wielkości i wagi pupila. Należy pamiętać, że większość obroży nie nadaje się dla szczeniąt, zwierząt przewlekle chorych i karmiących suk. Jeśli mamy więc wątpliwości, czy wybrany produkt możemy stosować u naszego ulubieńca, powinniśmy skonsultować się z weterynarzem. Również w przypadku nadwrażliwości na substancję czynną u naszego zwierzaka, musimy niezwykle starannie dokonywać wyboru obroży. W takich okolicznościach możemy też skorzystać z produktów naturalnych, na bazie olejków eterycznych (np. cytrusowego, eukaliptusowego). Obroże te wprawdzie nie eliminują zupełnie pcheł, działają jednak odstraszająco, dlatego bywają pomocne w zapobieganiu ich inwazji. Dodatkową ich zaletą jest nietoksyczność – sprawdzą się więc u psich alergików i młodych czworonogów.

Tekst: Marta Majewska
Zdjęcie: Fotolia.pl

Źródła:
1. http://www.petmd.com/dog/care/evr_dg_fleas_on_dogs_and_what_you_can_do_about_them

« poprzednia archiwum następna »
Formy płatności, SSL
 
instagram-banner
 
Funpage internetowego sklepu zoologicznego Telekarma
 
Blog internetowego sklepu zoologicznego Telekarma
 

Centrum wiedzy

Przydatne informacje

Przypominacz

Zapominasz o zamówieniu karmy? Podaj nam swój email i wskaż kiedy mamy Ci przypomnieć o zamówieniu.

Newsletter

Aby otrzymywać informacje
o nowościach i ofertach specjalnych wpisz adres e-mail:

 

POKAŻ WIĘCEJ
ZWIŃ
Dostawy
Realizacja zamówień

Zlokalizuj swoją przesyłkę

Odbiór zamówienia w Paczkomacie

Bezpieczeństwo transakcji
Telekarma społecznościowo
Telekarma.pl . Copyright 2024

Wszelkie znaki towarowe, loga producentów oraz nazwy użyte na stronach sklepu, należą do ich prawowitych właścicieli, użyte zostały jedynie w celach informacyjnych.

Zastrzeżenia prawne
Proponujemy produkty wielu marek
Proponujemy produkty wielu marek: Acana, Animonda, Arion, Bento Kronen, Bosch, Bozita, Brekkies, Brit, Chappi, Classic Cat, Classic Dog, Eukanuba, Evanger's, Felix, Gourmet, Happy Dog, Hills, IAMS, Kitekat, Mera Dog, Nutra Nuggets, Orijen, Pedigree, Profilum, Purina Cat Chow, Purina Dog Chow, Purina Pro Plan, Regal, Rinti, Royal Canin Breed, Royal Canin Feline, Royal Canin Size, Sanabelle, Sheba, Vitapol, Versele-Laga, Whiskas.
Wszelkie znaki towarowe, loga producentów oraz nazwy użyte na stronach sklepu, należą do ich prawowitych właścicieli, użyte zostały jedynie w celach informacyjnych.