Nasz sklep internetowy stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu. Więcej informacji czytaj. zamknij
Informacja ze sklepu

Czy transporter dla kota jest potrzebny?



Przed sprowadzeniem do domu kota, należy skrupulatnie wybrać i skompletować wszystkie niezbędne akcesoria, wchodzące  w skład jego wyprawki. Niestety pełna miska i kuweta wysypana żwirkiem to nie wszystko, czego będziemy potrzebować. Równie ważny jest transporter, o którym wielu właścicieli niestety często zapomina lub bagatelizuje jego przydatność. Niemniej jednak, w transporter warto się wyposażyć, chociażby ze względu na wizyty u weterynarza, które raz na jakiś czas trzeba odbyć.

Po co kotu transporter?


Koty, jako zwierzęta bardzo terytorialne i przywiązane do swego domu, nie przepadają za podróżami. A przynajmniej nie tak bardzo jak psy. Nowe, nieznane otoczenie spowoduje stres i dezorientację, nawet u najbardziej odważnego i ciekawskiego kota. Żeby zaoszczędzić zwierzęciu przykrych przeżyć i nie narażać go na różne choroby wywołane stresem, należy zapewnić mu poczucie bezpieczeństwa podczas podróży. Transporter to nie tylko przenośna klatka, ale również schronienie dla kota, zapewniające mu komfortową i zaciszną kryjówkę. Przytulny transporter daje zwierzęciu poczucie bezpieczeństwa, co zmniejsza stres wywołany podróżą i nowymi bodźcami.

Jaki transporter dla kota wybrać?


W sklepach zoologicznych znajdziemy wiele, różnych transporterów. Przy wyborze właściwego powinniśmy kierować się wygodą zwierzęcia oraz tym, który transporter będzie najtrwalszy, najbezpieczniejszy i najbardziej poręczny. Należy zwrócić uwagę na jakość wykonania, a także na sposób zamykania, warto upewnić się czy zwierzak nie będzie miał możliwości ucieczki. Zależnie od gabarytów kota możemy dobrać także wielkość transportera. Są one dostępne w różnych rozmiarach, przy czym „1” to najmniejszy z nich. Większość kotów, wielkości przeciętnego dachowca, z łatwością zmieści się do małego transportera.

Transporter wiklinowy


Kosze wykonane z wikliny są z pewnością najbardziej eleganckie, ale za to najmniej przydatne. Obecnie nie są już tak popularne jak chociażby transportery wykonane z plastiku, między innymi dlatego, że nie są zbyt poręczne. Wiklinowe kosze są dosyć ciężkie, a co więcej niezbyt wygodne dla samego zwierzęcia. Niestety jest w nich wiele szczelin, więc przemakają podczas deszczu. Przeważnie są też nietrwałe, szybko się niszczą, a co gorsza, trudno się je czyści. Poważną wada są też drzwiczki, które mogą same się otwierać.
Wiklinowe kosze świetnie sprawdzą się za to jako domowe legowisko.


Transportery plastikowe


Tego typu transportery są najbardziej zachwalane przez właścicieli kotów. Przede wszystkim dlatego, że są sztywne i solidne. Zwierzę jest w nich bezpieczne, nawet gdy coś ciężkiego upadnie na klatkę. Żywotność takiego plastikowego kontenera jest o wiele dłuższa niż wiklinowego kosza, transporter wykonany z tworzywa z pewnością posłuży kotu przez lata. Jego niewątpliwą zaletą jest to, że łatwo utrzymać w nim czystość, nie ma właściwie żadnego problemu ze sprzątaniem. Niektóre wyposażone są również w specjalne pojemniki, do których można nasypać karmę podczas podróży, bez konieczności wypuszczania pupila kiedy ten zgłodnieje.

Drzwiczki znajdują się z boku klatki lub od góry, do tych drugich z pewnością łatwiej kota włożyć, ale za to odbierają zwierzęciu poczucie bezpiecznego schronienia.

Plastikowe transportery są stosunkowo lekkie, poręczne, łatwe w przenoszeniu, a podróżując samochodem bez problemu można przypiąć je pasami. Można dokupić do nich specjalny pasek na ramię, dzięki czemu przenoszenie zwierzęcia jest jeszcze łatwiejsze. Dostępne są w różnych rozmiarach, zależnie od gabarytów zwierzęcia.

Torby i plecaki


Równie popularne są wszelkiego rodzaju torby na ramię lub plecaki. Są one lekkie, a w dodatku odciążają ręce. Łatwo je wyczyścić, większość z nich można nawet wyprać w pralce. Wielką wadą tego rodzaju transporterów jest ich brak stabilności, zwierzęciu może po prostu nie być w środku wygodnie.

Transporter w formie torby lub plecaka dobrze sprawdzi się podczas krótkich, sporadycznych wypadów lub do poruszania się po mieście.

Tekst: Angelika Podgajna
Zdjęcie: Fotolia.pl

« poprzednia archiwum następna »
Formy płatności, SSL
 
instagram-banner
 
Funpage internetowego sklepu zoologicznego Telekarma
 
Blog internetowego sklepu zoologicznego Telekarma
 

Centrum wiedzy

Przydatne informacje

Przypominacz

Zapominasz o zamówieniu karmy? Podaj nam swój email i wskaż kiedy mamy Ci przypomnieć o zamówieniu.

Newsletter

Aby otrzymywać informacje
o nowościach i ofertach specjalnych wpisz adres e-mail:

 

POKAŻ WIĘCEJ
ZWIŃ
Dostawy
Realizacja zamówień

Zlokalizuj swoją przesyłkę

Odbiór zamówienia w Paczkomacie

Bezpieczeństwo transakcji
Telekarma społecznościowo
Telekarma.pl . Copyright 2024

Wszelkie znaki towarowe, loga producentów oraz nazwy użyte na stronach sklepu, należą do ich prawowitych właścicieli, użyte zostały jedynie w celach informacyjnych.

Zastrzeżenia prawne
Proponujemy produkty wielu marek
Proponujemy produkty wielu marek: Acana, Animonda, Arion, Bento Kronen, Bosch, Bozita, Brekkies, Brit, Chappi, Classic Cat, Classic Dog, Eukanuba, Evanger's, Felix, Gourmet, Happy Dog, Hills, IAMS, Kitekat, Mera Dog, Nutra Nuggets, Orijen, Pedigree, Profilum, Purina Cat Chow, Purina Dog Chow, Purina Pro Plan, Regal, Rinti, Royal Canin Breed, Royal Canin Feline, Royal Canin Size, Sanabelle, Sheba, Vitapol, Versele-Laga, Whiskas.
Wszelkie znaki towarowe, loga producentów oraz nazwy użyte na stronach sklepu, należą do ich prawowitych właścicieli, użyte zostały jedynie w celach informacyjnych.