Nasz sklep internetowy stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu. Więcej informacji czytaj. zamknij
Informacja ze sklepu

Pellet dla kota



Mruczki zazwyczaj przywiązują ogromną wagę do swojej toalety. Dla wielu futrzaków liczy się jednak nie tylko czystość kuwety, ale również podłoże, jakim została wypełniona. Sprostać kocim wymaganiom higienicznym nie zawsze jest łatwo. Niektóre zwierzaki unikają bowiem sztucznych żwirków z silnymi dodatkami aromatycznymi. Dla takich futrzaków idealną propozycją może okazać się pellet. Czym różni się od innych popularnych podłoży?
 

Czym jest pellet dla kota?

 
Pellet najczęściej kojarzony jest z biopaliwem, używanym do ogrzewania pomieszczeń. Wbrew pozorom to nie jedyne jego zastosowanie. Pellet od niedawna zyskuje coraz większą popularność jako ściółka dla zwierząt. Jego zalety doceniają właściciele gryzoni, koni, a coraz częściej również kotów. Pellet produkowany jest z trocin, które powstają w trakcie obróbki produktów drzewnych. Do jego stworzenia wykorzystuje się zarówno drewno drzew liściastych, jak i iglastych. Produkcja pelletu polega na przeciśnięciu trocin przed specjalną matrycę. W ten sposób formowane są niewielkie granulki. Pellet przeznaczony dla kotów pochodzi głównie z drzew iglastych. Co bardzo istotne – produkt tego typu nie zawiera żadnych sztucznych domieszek. Warto wiedzieć, że pellet nie ma właściwości zbrylających, dlatego pod wpływem wilgoci rozsypuje się na drobne trociny. 

 
↓ DREWNIANY PELLET DLA KOTA 


 


Zalety stosowania pelletu dla kota

 
Zalety używania pelletu jako ściółki dla zwierząt związane są głównie z jego naturalnością. Drewniany żwirek jest nie tylko przyjazny dla środowiska i biodegradowalny, ale zwykle także dobrze tolerowany przez koty. Naturalny zapach, jaki wydziela, zazwyczaj nie jest dla futrzaków problemem, w przeciwieństwie do woni związanych z dodawanymi do niektórych żwirków sztucznymi środkami aromatyzującymi. Co więcej, pellet nie zawiera żadnych syntetycznych dodatków, które mogłyby być niebezpieczne dla kociego zdrowia. Nie ma również obaw, że młode zwierzaki zechcą skosztować tego typu ściółki. Pellet sprawdza się bardzo dobrze jako podłoże do kuwety także ze względu na bardzo dobrą chłonność. Jego kolejną zaletą jest zdolność do niwelowania nieprzyjemnych zapachów pojawiających się w okolicy kuwety. Warto zauważyć, że żwirki drewniane nie pylą i nie przyczepiają się do łapek. Dzięki temu tylko w niewielkim stopniu roznoszą się po mieszkaniu. Futrzak może do woli kopać w tego typu podłożu. Pellet jest też łatwy w usuwaniu. Z powodzeniem można go po zużyciu po prostu wyrzucić do wc. Nie ma potrzeby usuwania na bieżąco zanieczyszczonych części drewnianego podłoża, tylko można po pewnym czasie wymienić całą ściółkę. Z tego względu żwirek drewniany jest dość wydajny i ekonomiczny. 
 

Kiedy warto zaoferować kotu pellet?

 
Pellet to uniwersalna propozycja dla kotów w różnym wieku. Zazwyczaj nawet wymagające futrzaki zaakceptują tego typu podłoże. Żwirek drewniany jest jednak szczególnie polecany dla mruczków, które cenią sobie naturalne warunki i unikają wszelkich sztucznych dodatków w otoczeniu. Warto wypróbować go w przypadku kotów, które są bardzo wyczulone na nieprzyjemne zapachy unoszące się w pobliżu kuwety, ale jednocześnie mają awersję do perfumowanych żwirków. Pellet można ponadto zaoferować pupilowi, który z jakichś względów przestał akceptować dotychczasowe podłoże znajdujące się w toalecie. Niekiedy zmiana np. żwirku silikonowego na dużo bardziej naturalny drewniany może pomóc rozwiązać problem z brudzeniem poza kuwetą. 

 

O czym pamiętać, stosując pellet dla kota?

 
Pellet, podobnie jak inne żwirki niezbrylające, musi by wymieniany częściej niż podłoże zbrylające. Przyjmuje się, że minimalna częstotliwość opróżniania całej kociej kuwety z pelletu to raz na tydzień. Nigdy nie należy zaniedbywać tego typu zabiegów – mogłoby to bowiem sprawić, że pupil przestanie korzystać z kuwety. Choć niektóre koty są w stanie od razu zaakceptować nowy żwirek w postaci pelletu, lepiej przyzwyczajać zwierzaki do drewnianego podłoża stopniowo. Dobrym rozwiązaniem może być dosypywanie małych ilości pelletu to dotychczasowego żwirku. Jeśli nie zauważymy u mruczka żadnych niepożądanych reakcji, możemy zmieniać proporcje obu podłoży, aż do momentu, gdy całkowicie zastąpimy stary żwirek pelletem. 
 
↓ PELLET DLA KOTA 


Tekst: Marta Majewska
Zdjęcie: Fotolia.pl
 
« poprzednia archiwum następna »
Formy płatności, SSL
 
instagram-banner
 
Funpage internetowego sklepu zoologicznego Telekarma
 
Blog internetowego sklepu zoologicznego Telekarma
 

Centrum wiedzy

Przydatne informacje

Przypominacz

Zapominasz o zamówieniu karmy? Podaj nam swój email i wskaż kiedy mamy Ci przypomnieć o zamówieniu.

Newsletter

Aby otrzymywać informacje
o nowościach i ofertach specjalnych wpisz adres e-mail:

 

POKAŻ WIĘCEJ
ZWIŃ
Dostawy
Realizacja zamówień

Zlokalizuj swoją przesyłkę

Odbiór zamówienia w Paczkomacie

Bezpieczeństwo transakcji
Telekarma społecznościowo
Telekarma.pl . Copyright 2024

Wszelkie znaki towarowe, loga producentów oraz nazwy użyte na stronach sklepu, należą do ich prawowitych właścicieli, użyte zostały jedynie w celach informacyjnych.

Zastrzeżenia prawne
Proponujemy produkty wielu marek
Proponujemy produkty wielu marek: Acana, Animonda, Arion, Bento Kronen, Bosch, Bozita, Brekkies, Brit, Chappi, Classic Cat, Classic Dog, Eukanuba, Evanger's, Felix, Gourmet, Happy Dog, Hills, IAMS, Kitekat, Mera Dog, Nutra Nuggets, Orijen, Pedigree, Profilum, Purina Cat Chow, Purina Dog Chow, Purina Pro Plan, Regal, Rinti, Royal Canin Breed, Royal Canin Feline, Royal Canin Size, Sanabelle, Sheba, Vitapol, Versele-Laga, Whiskas.
Wszelkie znaki towarowe, loga producentów oraz nazwy użyte na stronach sklepu, należą do ich prawowitych właścicieli, użyte zostały jedynie w celach informacyjnych.