Nasz sklep internetowy stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu. Więcej informacji czytaj. zamknij
Informacja ze sklepu

Jaki wybrać transporter dla szczura?



Szczura zdecydowanie łatwiej zabrać w podróż niż psa czy kota. Ten mały gryzoń, gdy tylko do wyjazdu zostanie odpowiednio przygotowany, bez problemu towarzyszyć może nam podczas wakacji. Jeśli wraz z pupilem odbywać chcemy wspólne wojaże, koniecznie zaopatrzyć musimy się jednak w porządny transporter.


Na co powinniśmy zwrócić uwagę, wybierając transporter dla szczura?


Niezależnie od tego, czy udajemy się w dłuższą podróż, czy tylko na wizytę do weterynarza zwierzaka umieścić powinniśmy w takim transporterze, który okaże się dla niego w pełni bezpieczny. Decydując się na odpowiedni model przenośnego domku, warto mieć na uwadze wręcz niebywałą szczurzą pomysłowość. Szczególnie wnikliwie przyjrzeć powinniśmy się więc drzwiczkom, by upewnić się, że w żaden sposób nie da się ich otworzyć od środka. Kolejną ważną kwestią jest materiał, jakiego użyto do wykonania podróżnej klatki. Ten musi być na tyle solidny, żeby nie ulec ostrym szczurzym zębom. Zdarza się, że poza gryzoniem w domu mamy też innego, większego zwierzaka. Transporter dobry dla bardziej rosłego pupila niekoniecznie sprawdzi się jednak w wypadku naszego malucha. Pręty podróżnego domku powinny być usadowione na tyle blisko siebie, by zwierzak pod żadnym pozorem nie mógł się między nimi przecisnąć.


Jak podróżować ze szczurem w samochodzie?


Mając w planach wspólną przejażdżkę samochodem, koniecznie zatroszczyć musimy się o solidny, wystarczająco przestronny i najlepiej wykonany z plastiku transporter. Podróżny domek pupila używany w aucie musi posiadać na tyle wytrzymałe zadaszenie, aby chronić zwierzaka również wtedy, gdy coś przypadkiem spadnie na klatkę. Dodatkowo transporter dla szczura zawsze powinien być przypięty pasem tak, żeby nie przemieszczał się w trakcie jazdy bądź gwałtownego hamowania. Przed ruszeniem z jego wnętrza bezpiecznie jest też wyjąć pojemnik na wodę. Nie tylko miska, ale i zaczepiona o kratki butelka w trakcie jazdy może przeciekać i zalewać podłogę. Lepiej więc od czasu do czasu zrobić postój i wówczas napoić zwierzaka.

Klatka podróżna dla szczura musi mieć zapewnioną odpowiednią wentylację. Wcale nie znaczy to jednak, że wiatr ma w niej hulać swobodnie. Niezbędny jest więc tu kompromis między przyjemną przytulnością a dostępem świeżego powietrza. Podczas drogi uważajmy zarówno na mocno rozkręconą klimatyzację, jak i na upał panujący w samochodzie. Ponadto, nawet jeżeli w środku wcale nie jest gorąco, zadbajmy o to, by promienie słoneczne nie padały wprost na transporter. By uratować sytuację, wystarczy szmatką lub ręcznikiem okryć nasłonecznioną część podróżnej klatki. Pod żadnym pozorem nie zostawiajmy też zwierzaka samego w nagrzanym samochodzie. Wychodząc na dłużej, malucha zawsze zabierajmy ze sobą.

Torba transportowa dla szczura


Alternatywą dla masywnych plastikowych klatek podróżnych są lekkie torby transportowe dla gryzoni. Te sprawdzą się zwłaszcza wówczas, gdy wraz ze zwierzakiem przemieszczamy się pieszo po mieście. Jeśli nie planujemy dalekich wspólnych wojaży, a jedynie sporadyczne wizyty w weterynaryjnej lecznicy, torba taka będzie idealnym rozwiązaniem. W domu zajmuje ona mało miejsca, jest też zdecydowanie wygodniejsza i poręczniejsza w transporcie. Przy dłuższych podróżach warto mieć jednak na uwadze fakt, że zdecydowanie trudniej jest ją porządnie wyczyścić, a i oferowany przez nią poziom bezpieczna może okazać się wówczas niewystarczający.

↓ TRANSPORTERY DLA SZCZURA ↓



Tekst: Małgorzata Urbanowicz
Zdjęcie: Fotolia.pl
« poprzednia archiwum następna »
Formy płatności, SSL
 
instagram-banner
 
Funpage internetowego sklepu zoologicznego Telekarma
 
Blog internetowego sklepu zoologicznego Telekarma
 

Centrum wiedzy

Przydatne informacje

Przypominacz

Zapominasz o zamówieniu karmy? Podaj nam swój email i wskaż kiedy mamy Ci przypomnieć o zamówieniu.

Newsletter

Aby otrzymywać informacje
o nowościach i ofertach specjalnych wpisz adres e-mail:

 

POKAŻ WIĘCEJ
ZWIŃ
Dostawy
Realizacja zamówień

Zlokalizuj swoją przesyłkę

Odbiór zamówienia w Paczkomacie

Bezpieczeństwo transakcji
Telekarma społecznościowo
Telekarma.pl . Copyright 2024

Wszelkie znaki towarowe, loga producentów oraz nazwy użyte na stronach sklepu, należą do ich prawowitych właścicieli, użyte zostały jedynie w celach informacyjnych.

Zastrzeżenia prawne
Proponujemy produkty wielu marek
Proponujemy produkty wielu marek: Acana, Animonda, Arion, Bento Kronen, Bosch, Bozita, Brekkies, Brit, Chappi, Classic Cat, Classic Dog, Eukanuba, Evanger's, Felix, Gourmet, Happy Dog, Hills, IAMS, Kitekat, Mera Dog, Nutra Nuggets, Orijen, Pedigree, Profilum, Purina Cat Chow, Purina Dog Chow, Purina Pro Plan, Regal, Rinti, Royal Canin Breed, Royal Canin Feline, Royal Canin Size, Sanabelle, Sheba, Vitapol, Versele-Laga, Whiskas.
Wszelkie znaki towarowe, loga producentów oraz nazwy użyte na stronach sklepu, należą do ich prawowitych właścicieli, użyte zostały jedynie w celach informacyjnych.