Nasz sklep internetowy stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu. Więcej informacji czytaj. zamknij
Informacja ze sklepu

Jak stosować suchy szampon dla kota?



Koty znane są z tego, że nie przepadają za kąpielami. To oczywiście obiegowa opinia i warto pamiętać, że każdy mruczek jest inny. Niektóre wprost uwielbiają kąpiele, a zabawa w wodzie i pianie sprawia im ogromną frajdę. Wiele pupili reaguje jednak bardzo niechętnie już na sam widok lejącej się z kranu wody, nie wspominając o namydlaniu, płukaniu, wycieraniu ręcznikiem oraz suszeniu. W najlepszym wypadku kończy się na miauczeniu, strojeniu min i pomrukach. Bardziej waleczne mruczki podejmują walkę. Jeżeli właściciel marnie sobie radzi albo pierwszy raz kąpie zwierzaka, pojedynek musi się skończyć jeden do zera dla pupila. Nie ma nic gorszego niż ganianie mokrego i wściekłego zwierzaka po całej łazience albo nawet mieszkaniu. Nie zapominajmy też, że taki zabieg jest dla kota ogromnym przeżyciem, stresuje się z jego powodu i na zawsze zachowa fatalne wspomnienia z pierwszej kąpieli. Aby zaoszczędzić sobie nerwów (i pupilowi), warto zastanowić się nad inną metodą dbania o czystość futra. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest właśnie suchy szampon.


Dlaczego kota należy myć?


Wydawać by się mogło, że koty same doskonale dbają o stan swojego futra. Widujemy je codziennie, a zazwyczaj kilka lub nawet kilkanaście razy dziennie, jak siedzą i czyszczą się zawzięcie przy pomocy języka i łap. To dla nich całkowicie naturalne i oczywiście usuwa większość brudu oraz wypadającego futra, ale czasem potrzebna jest im także nasza pomoc. Nie z każdym zabrudzeniem kot sobie poradzi. Często pojawiają się także kołtuny, pozlepiana sierść, fragmenty jedzenia przyczepione do futra. Zdarza się również, że brudny jest grzbiet, do którego pupil ma utrudniony dostęp. Kąpiel i wyczesywanie pomaga nie tylko na kołtuny i brud. Dzięki temu mruczek pozbywa się nadmiaru sierści, która mu „wypada” i nadaje się tylko do usunięcia. Połykanie jej w zbyt wielkich ilościach prowadzi do powstawania w kocim układzie pokarmowym kul włosowych. Jeżeli kula jest duża, zatyka jelita i zdarza się, że jednym sposobem jej usunięcia jest wówczas zabieg chirurgiczny. Szampon i woda pomagają także walczyć z pchłami i innymi pasożytami zewnętrznymi (szczególnie w pierwszej fazie).

↓ SUCHE SZAMPONY DLA KOTA ↓
 


Suchy szampon dla kota – jak stosować?


Suchy szampon dla kotów jest bardzo praktycznym rozwiązaniem. Nie wywołuje takiej niechęci u kotów, a jego aplikację można łączyć z pieszczotami.  Do tego doskonale radzi sobie z brudem, pyłem i nieładnym zapachem sierści. Jak stosować ten wynalazek? Po pierwsze zamykamy się z mruczkiem w pomieszczeniu, z którego nie da rady nam uciec. Im mniejsze pomieszczenie, tym łatwiej będzie złapać pupila, gdyby sprawy wymknęły się spod kontroli. Dobra to takich zabiegów zawsze okazuje się łazienka. Po drugie, usadźmy pupila w jednym miejscu, w takiej pozycji, aby mieć dostęp do wszystkich partii futra. Możemy go najpierw pogłaskać i podrapać pieszczotliwie, aby się nie denerwował. Ważne jest, żebyśmy mieli pod ręką wszystkie potrzebne akcesoria. Po trzecie, sięgamy po szampon. Nie rozpylamy go bezpośrednio na kocie! Możemy trochę posypać proszkiem sam grzbiet i stamtąd rozprowadzać go rękami (lub pędzlem) albo nasypać na dłoń i dopiero przesunąć nią po futrze zwierzaka. Do rozprowadzania szamponu doskonały jest wyżej wspomniany pędzel, ale mogą być także nasze ręce, najwygodniej w rękawiczkach, Szampon rozprowadzamy od głowy do ogona. Zawsze lepiej zacząć od małej porcji i dołożyć, niż nasypać na kota zbyt wiele. Pociągnięcia w dół sprawią, że nadmiar samoistnie się osypie. W obszary trudniej dostępne można wmasować produkt koniuszkami palców. Po czwarte, warto sięgnąć po gąbkę. Ważne, aby była sucha. Sypiemy trochę szamponu na gąbkę i przesuwamy po okolicach pyszczka (uwaga na oczy!), pod brodą i w innych trudno dostępnych, wystających powierzchniach ciała. Nadmiar znów osypujemy. Na koniec możemy przeczesać grzebieniem futro, chociaż porządne wyczesywanie i rozplątywanie kołtunów należy konieczne zrobić przed stosowaniem szamponu. Nie zapomnijmy nagrodzić mruczka za grzeczne zachowanie. Smakołyk, pieszczota albo dwa w jednym!

Kupujemy suchy szampon dla kota


Mruczek potrzebuje specjalnego szamponu dedykowanego zwierzakom, który dostaniemy w sklepie zoologicznym np. Telekarma.pl. Absolutnie nie wolno stosować ludzkich suchych szamponów! Mogą poważnie podrażnić skórę i oczy pupila, a ich zapach i skład jest nieodpowiedni do kociego futra. Suche szampony dostaniemy w postaci proszku, spreju albo pianki. Niektóre nie tylko odświeżają sierść, ale także w szczególny sposób dbają o kocią okrywę włosową: walczą z łojotokiem, są hipoalergiczne i pielęgnują skórę. Większość kosztuje mniej niż trzydzieści złotych, są natomiast bardzo wydajne.

Tekst: Magdalena Dolata
Zdjęcie: Fotolia.pl

« poprzednia archiwum następna »
Formy płatności, SSL
 
instagram-banner
 
Funpage internetowego sklepu zoologicznego Telekarma
 
Blog internetowego sklepu zoologicznego Telekarma
 

Centrum wiedzy

Przydatne informacje

Przypominacz

Zapominasz o zamówieniu karmy? Podaj nam swój email i wskaż kiedy mamy Ci przypomnieć o zamówieniu.

Newsletter

Aby otrzymywać informacje
o nowościach i ofertach specjalnych wpisz adres e-mail:

 

POKAŻ WIĘCEJ
ZWIŃ
Dostawy
Realizacja zamówień

Zlokalizuj swoją przesyłkę

Odbiór zamówienia w Paczkomacie

Bezpieczeństwo transakcji
Telekarma społecznościowo
Telekarma.pl . Copyright 2024

Wszelkie znaki towarowe, loga producentów oraz nazwy użyte na stronach sklepu, należą do ich prawowitych właścicieli, użyte zostały jedynie w celach informacyjnych.

Zastrzeżenia prawne
Proponujemy produkty wielu marek
Proponujemy produkty wielu marek: Acana, Animonda, Arion, Bento Kronen, Bosch, Bozita, Brekkies, Brit, Chappi, Classic Cat, Classic Dog, Eukanuba, Evanger's, Felix, Gourmet, Happy Dog, Hills, IAMS, Kitekat, Mera Dog, Nutra Nuggets, Orijen, Pedigree, Profilum, Purina Cat Chow, Purina Dog Chow, Purina Pro Plan, Regal, Rinti, Royal Canin Breed, Royal Canin Feline, Royal Canin Size, Sanabelle, Sheba, Vitapol, Versele-Laga, Whiskas.
Wszelkie znaki towarowe, loga producentów oraz nazwy użyte na stronach sklepu, należą do ich prawowitych właścicieli, użyte zostały jedynie w celach informacyjnych.