Nasz sklep internetowy stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu. Więcej informacji czytaj. zamknij
Informacja ze sklepu

Jaki transporter dla szczura wybrać?



Szczury, jak wszystkie inne zwierzaki, potrzebują odpowiedniego transportera. Przydaje się on bowiem w trakcie podróży, tych małych, jak i tych na drugi koniec świata. Dobry transporter jest stabilny, wytrzymały i oczywiście bezpieczny. Powinniśmy zakupić model najbardziej odpowiedni dla naszego pupila. Nie oszczędzajmy na nim, tego nie wolno robić. Nieco droższy model będzie wysokiej jakości i zapewni gwarancję bezpieczeństwa i komfortu. Transporter kupujemy oczywiście w porządnym sklepie zoologicznym. Polecamy różne modele transporterów, dostępne w naszym sklepie Telekarma.pl - zarówno pupil, jak i właściciel, z pewnością będą usatysfakcjonowani zakupem.


Dlaczego potrzebujemy transportera dla szczura?


Czasem wyjście z naszym kochanym szczurem poza dom jest nieuniknione. Najczęściej chodzi oczywiście o wizytę u weterynarza. Bez względu na to, czy mamy kilka kroków piechotą, czy dłuższą podróż samochodem lub środkiem komunikacji publicznej, musimy przewieźć pupila w transporterze. Niedopuszczalne jest zabranie zwierzaka w garści albo jakiejś prowizorycznej torbie. To bardzo niebezpieczne. Szczur może się wydostać z takiego „opakowania”, może też zacząć się wyrywać i upaść na ziemię. Grozi nam też to, że przerażone zwierzę ucieknie. Dlatego transporter to akcesorium obowiązkowe. Przydaje się również podczas oczekiwania na wizytę w klinice weterynaryjnej. Szczur ma więcej spokoju i nie kontaktuje się z innymi, także zdenerwowanymi zwierzakami. Transporter przydaje się również wtedy, kiedy planujemy podróż na urlop albo choćby wyjście na spacer z pupilem, aby się nieco przewietrzył i pooglądał sobie świat. Transporter to nade wszystko bezpieczne lokum, które zapewnia ulubieńcowi spokój, ciszę oraz chroni przed zbyt wysokimi i niskimi temperaturami (w zimie należy wyścielić transporter). W przypadku transportu samochodowego najlepiej jest przypiąć transporter pasami bezpieczeństwa.

Transporter dobry dla szczura – to znaczy jaki?


Przede wszystkim potrzebujemy produktu odpowiedniej wielkości. Inny rozmiar będzie mieć transporter dla jednego pupila, inny dla dwóch lub trzech. Nie wolno dopuścić do sytuacji, w której zwierzak lub kilka zwierzaków ledwo mieści się w transporterze i nie może wewnątrz niego wykonać żadnych ruchów! Kolejna ważna sprawa, powiązana z poprzednią, to odpowiednia wentylacja. Zwierzak potrzebuje świeżego powietrza, aby mieć czym oddychać. Zbyt ciasny transporter albo zbyt wąskie szczeliny to utrudniona cyrkulacja powietrza. W letnich miesiącach w takim lokum dodatkowo panuje okropny zaduch. Wybierając nieodpowiedni produkt możemy poważnie zaszkodzić ulubieńcowi! Transporter musi też być oczywiście wytrzymały. Sprawdźmy koniecznie zawiasy w drzwiczkach oraz przymocowanie rączki. Żaden z elementów nie może się obluzować, ani tym bardziej odpaść. Należy też zobaczyć, czy transporter w środku jest wygodny, nie ma żadnych ostrych krawędzi ani szpar. Ostatnia sprawa to funkcjonalność. Najwygodniejsze jest otwieranie górne, dzięki któremu właściciel może bez trudu wyciągnąć pupila. Zamknięcie boczne nieco utrudnia ten manewr i zmusza nas, abyśmy wsadzili dłoń głęboko do klatki. Zestresowane zwierzę może ugryźć albo próbować się schować, poza zasięgiem naszych rąk. To samo dotyczy toreb podróżnych. Wszystko zależy zatem od charakteru naszego szczura.

↓ TRANSPORTER DLA SZCZURA ↓


Modele transporterów dla szczurów


Wyróżniamy trzy podstawowe modele transporterów: plastikowe z otwarciem górnym, z otwarciem bocznym oraz torby transportowe. Na rynku dostępne są także ekologiczne pudełka wykonane z papieru lub tektury, ale są to produkty bardzo nietrwałe, nie dość wytrzymałe i na dodatek ich podstawową wadą są kłopoty z wentylacją.

Najbardziej popularne są plastikowe transportery. To produkty bardzo stabilne, łatwo je przenosić, stawiać nawet na nierównych powierzchniach. Są też niezwykle praktyczne: bez trudu utrzymamy w nich czystość (pamiętajmy, że transporter należy co jakiś czas czyścić). Plastikowe transportery mają również świetną wentylację i kilka wersji rozmiarowych, dzięki czemu wybierzemy taki, który najbardziej nam odpowiada. Otwieranie górne jest najbardziej praktyczne, ale z bocznym też nie powinno być dużo problemów.

Na rynku dostępne są także torby transportowe. Mają odpowiednią wielkość, są dosyć stabilne i wytrzymałe. Ich dużym plusem jest lekkość i bardzo dobra wentylacja. Większy problem jest natomiast z utrzymaniem w nich czystości, ale to oznacza to, że torby są złym pomysłem. Mają mnóstwo zalet.

Tekst: Magdalena Dolata
Zdjęcie: Fotolia
« poprzednia archiwum następna »
Formy płatności, SSL
 
instagram-banner
 
Funpage internetowego sklepu zoologicznego Telekarma
 
Blog internetowego sklepu zoologicznego Telekarma
 

Centrum wiedzy

Przydatne informacje

Przypominacz

Zapominasz o zamówieniu karmy? Podaj nam swój email i wskaż kiedy mamy Ci przypomnieć o zamówieniu.

Newsletter

Aby otrzymywać informacje
o nowościach i ofertach specjalnych wpisz adres e-mail:

 

POKAŻ WIĘCEJ
ZWIŃ
Dostawy
Realizacja zamówień

Zlokalizuj swoją przesyłkę

Odbiór zamówienia w Paczkomacie

Bezpieczeństwo transakcji
Telekarma społecznościowo
Telekarma.pl . Copyright 2024

Wszelkie znaki towarowe, loga producentów oraz nazwy użyte na stronach sklepu, należą do ich prawowitych właścicieli, użyte zostały jedynie w celach informacyjnych.

Zastrzeżenia prawne
Proponujemy produkty wielu marek
Proponujemy produkty wielu marek: Acana, Animonda, Arion, Bento Kronen, Bosch, Bozita, Brekkies, Brit, Chappi, Classic Cat, Classic Dog, Eukanuba, Evanger's, Felix, Gourmet, Happy Dog, Hills, IAMS, Kitekat, Mera Dog, Nutra Nuggets, Orijen, Pedigree, Profilum, Purina Cat Chow, Purina Dog Chow, Purina Pro Plan, Regal, Rinti, Royal Canin Breed, Royal Canin Feline, Royal Canin Size, Sanabelle, Sheba, Vitapol, Versele-Laga, Whiskas.
Wszelkie znaki towarowe, loga producentów oraz nazwy użyte na stronach sklepu, należą do ich prawowitych właścicieli, użyte zostały jedynie w celach informacyjnych.