Nasz sklep internetowy stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu. Więcej informacji czytaj. zamknij
Informacja ze sklepu

Gryzaki dla psów



Półki sklepów zoologicznych wypchane są po same brzegi przeróżnymi zabawkami dla psów. Nic w tym dziwnego skoro nasi domowi ulubieńcy wprost uwielbiają zabawę, zarówno z właścicielem, jak i we własnym zakresie. Wszystkie te kolorowe gadżety i zabawki mają bawić, zapewniać ruch, stymulować umysł psa oraz spełniać jego naturalne potrzeby. Jedną z nich jest instynktowna chęć do gryzienia i żucia, którą zaspokoić mogą tylko specjalne gryzaki dla psów. Skąd potrzeba gryzienia u psa i jak wybrać dobry gryzak?

Dlaczego psy lubią gryźć?


Czy zastanawialiście się kiedyś dlaczego Wasz pupil ciągle podgryza meble i dywany, dlaczego niszczy buty, ubrania lub dziecięce zabawki? Otóż gryzienie i żucie to zupełnie naturalna potrzeba każdego psa. Nasi pupile wręcz uwielbiają to robić, a czynność ta nie tylko sprawia im sporo frajdy, ale spełnia też kilka istotnych funkcji. Jakich? Zacznijmy od szczeniąt, które gryząc poznają otaczający ich świat, odkrywają nowe przedmioty, uczą się ich smaku oraz zapachu. Walka z takim zachowaniem jest z góry skazana na porażkę, warto więc zadbać o to, aby szczeniak zawsze miał w zasięgu pyszczka odpowiedni gryzak.

Co więcej, czynność gryzienia ma właściwości uspokajające. Wymaga od czworonoga koncentracji, dzięki czemu odciąga jego uwagę od tego, na przykład, że zostaje sam w domu. Monotonna praca szczęk redukuje poczucie stresu, daje psu możliwość wyciszenia się i uspokojenia. Gryzaki są pomocne, gdy walczymy z lękiem separacyjnym naszego ulubieńca lub, gdy uczymy go przebywania w klatce.

Warto też pamiętać, że gryzienie i żucie różnych przedmiotów poprawia ukrwienie dziąseł i usuwa kamień nazębny.

↓ GUMOWE GRYZAKI DLA PSÓW ↓



Jak wybrać gryzak dla psa?


Pierwsza, podstawowa zasada jest dosyć prosta – gryzak dla psa musi być solidnie wykonany oraz bezpieczny dla jego zdrowia i życia. Zabawka, którą dajemy pupilowi musi być na tyle miękka, by jej gryzienie sprawiało psu przyjemność i na tyle twarda, by nie rozpadła się pod wpływem silniejszego nacisku szczęk. Oddzielone fragmenty gryzaka mogą zostać połknięte, a to grozi zadławieniem lub podrażnieniem żołądka i jelit zwierzęcia. Plastikowy, nylonowy czy gumowy fragment zabawki tkwiący gdzieś w przewodzie pokarmowym psa, może poczynić duże szkody dla organizmu, a nawet zagrozić życiu czworonoga.

Gryzaki dla szczeniąt i seniorów


Wybierając gryzak warto wziąć pod uwagę również wiek ulubieńca. Psie upodobania co do zabawek i gryzaków zmieniają się wraz z wiekiem, dlatego w sklepach zoologicznych znajdziemy produkty dedykowane szczeniętom, psom dorosłym oraz seniorom. Gryzaki przeznaczone dla szczeniąt i psów starzejących się są bardziej miękkie, tak aby nie powodowały problemów z dziąsłami czy uzębieniem. Zabawki dla maluchów mają jeszcze tę cechę, że delikatnie masują dziąsła i zmniejszają nieprzyjemne swędzenie i ból, jakie odczuwa szczenię.

Rodzaje gryzaków dla psów


Asortyment rozmaitych gryzaków dla czworonogów jest naprawdę ogromny i każdy pupil znajdzie coś dla siebie. Do wyboru mamy, na przykład piłki dla psów o różnych wielkościach, kolorach, gładkie lub z wypustkami, pachnące, piszczące, gumowe lub kauczukowe. Jeśli piłka to za mało możemy wybrać gumową zabawkę w kształcie jakiegoś zwierzaka, na przykład kurczaka, kaczki czy rybki. Dla psich koneserów kości znajdą się też gryzaki w tym kształcie.

Niezwykle popularne są zabawki typu Kong, w których chowa się różne psie przysmaki lub po prostu zwykłą karmę. Zadaniem pupila jest wydobycie przysmaku ze środka, co wcale nie jest takie proste. Pies może gryźć zabawkę lub odpowiednio nią obracać, tak aby móc dobrać się do ukrytych smakołyków.

↓ PARCIANE GRYZAKI DLA PSÓW ↓



Dla psów, które poza gryzieniem lubią się siłować wymyślono zabawki z uchwytami lub sznurami. Dzięki nim możemy przeciągać się z pupilem, zachęcać go do polowania na zabawkę lub do gonitwy za nią.

Osobną kategorię stanowią gryzaki naturalne dla psów. Wykonuje się je z kości lub wędzonej skóry i mięsa zwierzęcego. Popularne są, na przykład żwacze wołowe, ale wybór i tutaj jest znacznie większy. Taki gryzak również wybieramy zależnie od gabarytów pupila i siły jego szczęk. Poza żwaczami znajdziemy też raciczki, kurze łapki, uszy i noski wieprzowe lub wołowe, tchawice, uszy królicze i dużo innych.

Możliwości jest bardzo wiele i to, jaki gryzak wybierzemy zależy tylko od naszego budżetu oraz preferencji i temperamentu ulubieńca. Pamiętajmy, że nie warto iść na łatwiznę i wybierać gryzaka bez zastanowienia. Nieodpowiednia zabawka może wyrządzić psu krzywkę lub zwyczajnie nie przypaść mu do gustu.

↓ NATURALNE GRYZAKI DLA PSÓW ↓



Tekst: Angelika Podgajna
Zdjęcie: Fotolia.pl


« poprzednia archiwum następna »
Formy płatności, SSL
 
instagram-banner
 
Funpage internetowego sklepu zoologicznego Telekarma
 
Blog internetowego sklepu zoologicznego Telekarma
 

Centrum wiedzy

Przydatne informacje

Przypominacz

Zapominasz o zamówieniu karmy? Podaj nam swój email i wskaż kiedy mamy Ci przypomnieć o zamówieniu.

Newsletter

Aby otrzymywać informacje
o nowościach i ofertach specjalnych wpisz adres e-mail:

 

POKAŻ WIĘCEJ
ZWIŃ
Dostawy
Realizacja zamówień

Zlokalizuj swoją przesyłkę

Odbiór zamówienia w Paczkomacie

Bezpieczeństwo transakcji
Telekarma społecznościowo
Telekarma.pl . Copyright 2024

Wszelkie znaki towarowe, loga producentów oraz nazwy użyte na stronach sklepu, należą do ich prawowitych właścicieli, użyte zostały jedynie w celach informacyjnych.

Zastrzeżenia prawne
Proponujemy produkty wielu marek
Proponujemy produkty wielu marek: Acana, Animonda, Arion, Bento Kronen, Bosch, Bozita, Brekkies, Brit, Chappi, Classic Cat, Classic Dog, Eukanuba, Evanger's, Felix, Gourmet, Happy Dog, Hills, IAMS, Kitekat, Mera Dog, Nutra Nuggets, Orijen, Pedigree, Profilum, Purina Cat Chow, Purina Dog Chow, Purina Pro Plan, Regal, Rinti, Royal Canin Breed, Royal Canin Feline, Royal Canin Size, Sanabelle, Sheba, Vitapol, Versele-Laga, Whiskas.
Wszelkie znaki towarowe, loga producentów oraz nazwy użyte na stronach sklepu, należą do ich prawowitych właścicieli, użyte zostały jedynie w celach informacyjnych.