Nasz sklep internetowy stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu. Więcej informacji czytaj. zamknij
Informacja ze sklepu

Smycze dla dużych psów


Smycz to absolutnie podstawowe akcesorium spacerowe. Poza zapewnieniem psu bezpieczeństwa, powinna być też komfortowa i praktyczna, aby wspólne wyjścia dawały przyjemność, a nie okazywały się przykrym obowiązkiem. Na rynku dostępnych jest mnóstwo smyczy, dlatego do jej zakupu należy podejść z głową. Warto pamiętać, że nie każdy model nadaje się na każdą okazję. Natomiast jeśli chodzi o długość - zasada jest oczywiście taka, że dla dużych psów smycz powinna mieć odpowiednią (czyli dosyć sporą) długość.

Po co psu smycz?


Smycz jest podstawowym akcesorium w psiej wyprawce. Po pierwsze, zapewnia kudłaczowi bezpieczeństwo - na ruchliwych ulicach, podczas jazdy krótszej lub dłuższej, na spacerze w mało znanym miejscu i w wielu innych sytuacjach. Po drugie, często jej obecność w środkach komunikacji miejskiej jest wręcz obowiązkowa i jeśli zapomnimy o tym, mogą nas spotkać finansowe konsekwencje. Po trzecie, smycz bardzo przydaje się u weterynarza, kiedy nasz zwierzak jest zestresowany, może zacząć uciekać, atakować, gryźć. Po czwarte, to podstawowe akcesorium w czasie wystaw. Podczas samego pokazu psiak musi mieć oczywiście specjalną smycz, czyli tak zwaną ringówkę, ale między występami warto mieć również taką zwykłą. Po piąte, smycz jest bardzo ważna na codziennych spacerach. W zależności od aktywności wybieramy konkretny model. Krótka i mocna przydaje się podczas spacerów przy nodze, długa i z możliwością przedłużania pozwala na swobodne bieganie, skakanie i zwiedzanie okolicy, zaś smycz treningowa to nieodzowny element wyposażenia, jeśli planujemy uczyć psiaka komend. Pamiętajmy, że nawet najgrzeczniejszy i najspokojniejszy kudłacz potrzebuje smyczy. Nigdy nie wiemy, co wydarzy się na spacerze. A jeśli zaatakuje go inny zwierzak? Albo coś wybuchnie lub wystrzeli w pobliży i psiak, przerażony, rzuci się do ucieczki? Dlatego smycz potrzebna jest zawsze. Należy ją po prostu dobrać do wymagań naszych i psiaka. 

↓ SMYCZ RINGOWA DLA PSA ↓



Smycz dla dużego psa – jaką wybrać?


Duży psiak potrzebuje przede wszystkim wytrzymałego produktu. Taki czworonóg ma sporą siłę i warto o tym pamiętać. Zainwestujmy więc w smycz z porządnego materiału, która nie zerwie się przy mocniejszym szarpnięciu. Nie może też się odgiąć przy zapięciu albo wręcz zupełnie odpiąć. Kupmy produkt nieco droższy, ale wysokiej jakości, z certyfikatem bezpieczeństwa, najlepiej znanej firmy (polecamy szeroki wybór smyczy w naszym sklepie KLIK). Zwróćmy też uwagę, czy materiał, z którego wykonano produkt, nie jest toksyczny (wtedy zacznie uczulać!), nie zaczepia o futro, nie kołtuni go i nie podrażnia skóry. Przy wyborze bierzemy też oczywiście pod uwagę sam rozmiar smyczy. Na swobodne poruszanie się na spacerze, duży psiak potrzebuje produktu minimum ośmiometrowego. Co innego spacer przy nodze – wtedy smycz powinna być oczywiście krótsza. W takiej sytuacji może przydać nam się pejcz. To bardzo krótka smycz (ma maksimum pół metra długości), sztywna i gruba, dzięki czemu jest niezwykle wytrzymała. Doskonała na spacer przy nodze i poruszanie się w miejskiej dżungli, gdzie liczy się przede wszystkim bezpieczeństwo pupila. Pamiętajmy jednak, że pejcz nie nadaje się na ciągłe spacerowanie. Kudłacz musi mieć czas, żeby swobodnie się wybiegać i poszaleć. Wówczas przyda się solidna i mocna smycz, ale o wiele dłuższa. Im większy psiak, tym większa powinna być również długość produktu. 


↓ SMYCZ ODBLASKOWA DLA PSA ↓



Modele psich smyczy


Wyróżniamy smycze tradycyjne, regulowane oraz automatyczne. Oprócz tego są też smycze do zadań specjalnych: wspomniane wcześniej pejcze, ale też ringówki (na zawody) oraz smycze treningowe. Każda nadaje się na inną okazję.

Smycz klasyczna (tradycyjna) ma określoną długość i nie można jej zmienić. To bardzo poręczny model, dostępny w każdym sklepie i to w dosyć niskiej cenie. Kupując ją, od razu musimy zwrócić uwagę na rozmiar. W przypadku dużych psów kupujemy jak największą. Smycz można skracać i wydłużać, owijając ją wokół ręki. Nie jest to jednak model to swobodnego biegania i łażenia podczas spaceru, ponieważ taka smycz ma zazwyczaj niezbyt dużą długość maksymalną.

↓ SMYCZ KLASYCZNA DLA PSA ↓




Smycz regulowana jest niezwykle praktyczna, ponieważ (jak sama nazwa wskazuje), możemy dowolnie zmieniać jej długość. Doskonała, kiedy z szalonego spaceru wracamy do domu przez ruchliwą ulicę  trzeba szybko dostosować produkt do nowej sytuacji. Nie plącze się i nie ciągnie za psiakiem.

↓ SMYCZ REGULOWANA DLA PSA ↓





Smycz automatyczna rozciąga się i skraca automatycznie, dzięki specjalnego mechanizmowi w rączce. Pamiętajmy, że nauczenie się poruszania z taką smyczą zajmuje nieco czasu. Nie jest zbyt dobrym pomysłem w przypadku psiaków-łabuziaków, które lubią szarpać i się wyrywać. W przeciwieństwie do dwóch poprzednich modeli, pozwala na naprawdę porządne wydłużenie, więc jest świetna dla dużych psiaków, które potrzebują wyszaleć się podczas spaceru.


↓ SMYCZ AUTOMATYCZNA DLA PSA ↓




Smycze treningowe są z kolei wyjątkowo długie, ponieważ powstały z myślą o kontroli psiaka, przy jednoczesnym dawaniu mu ogromnej swobody ruchów (mają nawet piętnaście metrów). Są automatyczne, zazwyczaj w postaci linki lub taśmy.

Tekst: Magdalena Dolata
Zdjęcie: Fotolia.pl

« poprzednia archiwum następna »
Formy płatności, SSL
 
instagram-banner
 
Funpage internetowego sklepu zoologicznego Telekarma
 
Blog internetowego sklepu zoologicznego Telekarma
 

Centrum wiedzy

Przydatne informacje

Przypominacz

Zapominasz o zamówieniu karmy? Podaj nam swój email i wskaż kiedy mamy Ci przypomnieć o zamówieniu.

Newsletter

Aby otrzymywać informacje
o nowościach i ofertach specjalnych wpisz adres e-mail:

 

POKAŻ WIĘCEJ
ZWIŃ
Dostawy
Realizacja zamówień

Zlokalizuj swoją przesyłkę

Odbiór zamówienia w Paczkomacie

Bezpieczeństwo transakcji
Telekarma społecznościowo
Telekarma.pl . Copyright 2024

Wszelkie znaki towarowe, loga producentów oraz nazwy użyte na stronach sklepu, należą do ich prawowitych właścicieli, użyte zostały jedynie w celach informacyjnych.

Zastrzeżenia prawne
Proponujemy produkty wielu marek
Proponujemy produkty wielu marek: Acana, Animonda, Arion, Bento Kronen, Bosch, Bozita, Brekkies, Brit, Chappi, Classic Cat, Classic Dog, Eukanuba, Evanger's, Felix, Gourmet, Happy Dog, Hills, IAMS, Kitekat, Mera Dog, Nutra Nuggets, Orijen, Pedigree, Profilum, Purina Cat Chow, Purina Dog Chow, Purina Pro Plan, Regal, Rinti, Royal Canin Breed, Royal Canin Feline, Royal Canin Size, Sanabelle, Sheba, Vitapol, Versele-Laga, Whiskas.
Wszelkie znaki towarowe, loga producentów oraz nazwy użyte na stronach sklepu, należą do ich prawowitych właścicieli, użyte zostały jedynie w celach informacyjnych.