Nasz sklep internetowy stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu. Więcej informacji czytaj. zamknij
Informacja ze sklepu

Buty dla psa



Wbrew pozorom pies w butach nie wraca wcale z wybiegu. Obuwie dla czworonogów to nie wymysł projektantów, lecz wybawienie dla wrażliwych i delikatnych łapek pupili. Jednak by dobrze służyły psu, muszą być idealnie dopasowane do jego potrzeb. W jakich sytuacjach nasz ulubieniec może potrzebować butów?

Kiedy warto kupić buty dla psa?


Buty mają przede wszystkim zapewniać ochronę łapom czworonoga. Z tego powodu są nieodłącznym elementem psiej garderoby, zwłaszcza w czasie zimowych spacerów. Dzięki nim stopy pupila nie będą narażone na działanie lodu, śniegu czy soli. Psiak uniknie też przymarzania kryształków lodu między opuszki palców. Buty przydadzą się zatem wszystkim czworonogom, które źle znoszą mróz. Czy to znaczy, że buty sprawdzą się jedynie zimą? W żadnym wypadku – nasz pupil może potrzebować ich również latem. Często kontakt z gorącym asfaltem jest dla psa nieprzyjemny i wywołuje ogromny dyskomfort. Obuwie może być więc ratunkiem dla zwierzaka w czasie upałów.

Niejednokrotnie łapki czworonoga trzeba chronić nie tylko przed skrajnymi temperaturami. Podczas spacerów po kamienistym podłożu nie trudno o bolesne zranienia. Mało tego, nasz ulubieniec może także zwyczajnie się poślizgnąć i doznać poważnej kontuzji. Jeśli jesteśmy miłośnikami dogtrekkingu lub biegania z czworonogiem, koniecznie powinniśmy zakupić dla pupila odpowiednie obuwie sportowe. Tylko w ten sposób możemy zapewnić mu komfort i bezpieczeństwo.

↓ ZOLUX BUTY DLA PSA ↓



Obuwie ochronne jest również niezastąpione dla psów, których łapy były poddane zabiegom leczniczym. Przydadzą się w przypadku zranień i uszkodzeń poduszeczek. W takich sytuacjach buty spełniają funkcję opatrunku - osłaniają ranę przed zabrudzeniem i wpływem środowiska zewnętrznego. Taka izolacja może być też konieczna, kiedy na łapę aplikujemy maść – obuwie uniemożliwi wtedy psiakowi wylizywanie lekarstwa.


Jakie buty dla psa wybrać?


Nie ulega wątpliwości, że buty muszą być przede wszystkim wygodne. W żadnym wypadku nie mogą krępować ruchów ani powodować, że chód psa staje się nienaturalny. Zwróćmy uwagę na podeszwę – czy gwarantuje stabilność i odpowiednią przyczepność do podłoża. W wielu przypadkach świetnie sprawdza się obuwie antypoślizgowe. Dzięki niemu psiak nie poślizgnie się na lodzie ani na wyboistym podłożu. Buty muszą być wykonane z miękkiego i przewiewnego materiału. Obuwie zimowe powinno być też specjalnie ocieplane, np. obszyte polarem. Przyjrzyjmy się również zapięciom i ściągaczom – muszą umożliwiać idealne dopasowanie obuwia. Czasami buty są dodatkowo wyposażone w elementy odblaskowe, co bywa przydatne, jeśli spacerujemy z psiakiem wieczorem po nieoświetlonym terenie.


Jak dobrać rozmiar obuwia dla psa?


Buty dla psa są dostępne w różnych rozmiarach. Aby dobrać idealne obuwie, musimy dokładnie zmierzyć łapki naszego pupila. Pamiętajmy, że ich długość sprawdzamy od czubka palców do końca pięty. Szerokość musimy zaś zmierzyć w najszerszym miejscu łapki. Co więcej, wymiary powinniśmy badać pod naciskiem, czyli najlepiej, kiedy pies stoi. Istotny jest również obwód łapy, który zdecyduje o tym, czy zmieści się ona do buta. Rozmiar obuwia musimy więc dopasować do wymiarów stopy naszego czworonoga – powinny być jak najbardziej zbliżone. W skrajnych sytuacjach zawsze należy jednak wybierać but odrobinę większy, a nie mniejszy. Łapa nie może być bowiem narażona na ucisk i musi swobodnie mieścić się w bucie.


Jak przyzwyczaić psa do noszenia butów?


Nie wszystkie psiaki pokochają buty od pierwszego wejrzenia. Nie znaczy to jednak, że nigdy ich nie zaakceptują. Problem z noszeniem obuwia mogą mieć szczególnie te czworonogi, które boją się dotykania łapek. Ze względu na to, że opuszki są szczególnie wrażliwe, trzeba stopniowo oswajać psa z ich głaskaniem. Na początku po każdym dotknięciu powinniśmy dawać pupilowi smakołyk. Jeśli trudno nam włożyć psu buty, warto najpierw spróbować nauczyć go komendy „podaj łapę”. Można też spróbować zachęcić psa do targetowania (czyli dotykania) butów. Taką sztuczkę oczywiście musimy sowicie nagradzać, dzięki czemu zwierzak szybko zyska pozytywne skojarzenia z butami w roli głównej. Przede wszystkim należy jednak być cierpliwym – psiak może zwyczajnie potrzebować czasu, aby przyzwyczaić się do noszenia obuwia.

↓ BUTY DLA PSA ↓



Tekst: Marta Majewska
Zdjęcie: Fotolia.pl
« poprzednia archiwum następna »
Formy płatności, SSL
 
instagram-banner
 
Funpage internetowego sklepu zoologicznego Telekarma
 
Blog internetowego sklepu zoologicznego Telekarma
 

Centrum wiedzy

Przydatne informacje

Przypominacz

Zapominasz o zamówieniu karmy? Podaj nam swój email i wskaż kiedy mamy Ci przypomnieć o zamówieniu.

Newsletter

Aby otrzymywać informacje
o nowościach i ofertach specjalnych wpisz adres e-mail:

 

POKAŻ WIĘCEJ
ZWIŃ
Dostawy
Realizacja zamówień

Zlokalizuj swoją przesyłkę

Odbiór zamówienia w Paczkomacie

Bezpieczeństwo transakcji
Telekarma społecznościowo
Telekarma.pl . Copyright 2024

Wszelkie znaki towarowe, loga producentów oraz nazwy użyte na stronach sklepu, należą do ich prawowitych właścicieli, użyte zostały jedynie w celach informacyjnych.

Zastrzeżenia prawne
Proponujemy produkty wielu marek
Proponujemy produkty wielu marek: Acana, Animonda, Arion, Bento Kronen, Bosch, Bozita, Brekkies, Brit, Chappi, Classic Cat, Classic Dog, Eukanuba, Evanger's, Felix, Gourmet, Happy Dog, Hills, IAMS, Kitekat, Mera Dog, Nutra Nuggets, Orijen, Pedigree, Profilum, Purina Cat Chow, Purina Dog Chow, Purina Pro Plan, Regal, Rinti, Royal Canin Breed, Royal Canin Feline, Royal Canin Size, Sanabelle, Sheba, Vitapol, Versele-Laga, Whiskas.
Wszelkie znaki towarowe, loga producentów oraz nazwy użyte na stronach sklepu, należą do ich prawowitych właścicieli, użyte zostały jedynie w celach informacyjnych.