Nasz sklep internetowy stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu. Więcej informacji czytaj. zamknij
Informacja ze sklepu

Czym różni się żwirek silikonowy od innych żwirków?



Koty to prawdziwe czyściochy. Nie tylko nieustannie troszczą się o stan swego futra, ale i niemal instynktownie wiedzą, jak korzystać z kuwety. Kocia toaleta to jeden z tych przedmiotów, który naszemu mruczkowi do funkcjonowania jest po prostu niezbędny. Jednak sam plastikowy pojemnik nie jest w stanie spełnić swego zadania – zadbać musimy też o odpowiednie przygotowanie jego podłoża. Żwirek silikonowy to jedna z propozycji. Sprawdź, czym różni się od innych tego typu artykułów.


Żwirek silikonowy – cóż to takiego?


Żwirek silikonowy produkowany jest z krzemionki, wody i tlenu. Wielu z nas produkt ów kojarzyć może z silikonowym żelem, a właściwie z niewielką saszetką nim wypełnioną, która to dorzucana jest do butów, leków czy sprzętu fotograficznego. Żel silikonowy posiada niezwykle silne właściwości absorbujące wilgoć. Tę jego właściwość postanowiono wykorzystać i w kociej kuwecie. W 1999 roku po raz pierwszy wypuszczono na rynek żwirek silikonowy dla kotów. Od tego czasu przekonało się już do niego wielu kocich właścicieli.


Jak działa żwirek silikonowy?


Silikonowy żwirek dla kotów to niewielkie, przezroczyste i twarde kuleczki o porowatej strukturze. Są one w stanie pochłonąć ilość płynu nawet 40 razy przekraczającą ich własną wagę. Inne żwirki w kontakcie z kocim moczem rozpadają się bądź zbrylają. Żwirek silikonowy wsysa zaś ciecz do środka. Gdy przezroczyste kuleczki staną się żółte to znak, że czas posprzątać kuwetę i wymienić żwirek na nowy.



Koci żwirek dla leniwych właścicieli


Kuweta oczywiście służyć ma naszemu pupilowi, jednak to my musimy dbać o to, by panował w niej porządek. Żwirek silikonowy to opcja idealna dla tych właścicieli, którzy nie chcą zaprzątać sobie głowy zbyt częstym czyszczeniem kociego pojemnika. Wypełnienie to posiada tak silne właściwości absorbujące, że spokojnie funkcję swą spełniać może nawet przez trzy, cztery tygodnie. Oczywiście nie jest tak, że o toalecie naszego mruczka możemy zupełnie zapomnieć. Silikonowy żwirek pochłania mocz, odchody wciąż regularnie usuwać musimy samodzielnie. Jednak i tak, w stosunku do żwirku bentonitowego lub zbrylającego się żwirku drewnianego, będziemy tu mieli zdecydowanie mniej pracy. Żwirek silikonowy znakomicie sprawdza się w połączeniu z samoczyszczącą się kuwetą – wówczas ubikacja naszego sierściucha praktycznie nie wymaga naszej interwencji.


Dodatkowe zalety żwirku silikonowego


W porównaniu do innych dostępnych na rynku żwirków ten silikonowy praktycznie się nie pyli. Ułatwia to sprzątanie, kot nie roznosi też pyłowych drobinek po całym mieszkaniu. Gdy kuwetę trzymamy w łazience, dość problematyczny okazać może się np. żwirek bentonitowy. W kontakcie z wodą przemienia się on w maź, którą trudno jest usunąć z fug i kafelków. Z silikonowymi kulkami z pewnością nie będziemy mieć takiego problemu.

Koci żwirek silikonowy sprzedawany jest w niewielkich opakowaniach – są one bardziej wydajne niż inne dostępne w sklepach zamienniki. Transport takiego żwirku ze sklepu nie jest dużym wyzwaniem. Również w domu zapomnieć możemy o niepotrzebnym przechowywaniu wielkich opakowań.

Na co musimy uważać, stosując żwirek silikonowy


W porównaniu do żwirku drewnianego lub bentonitowego, silikonowe kuleczki dla niektórych kotów okazać mogą się zbyt kujące i twarde. Wówczas to delikatny mruczek w trosce o swe łapy odmówić może wizyty w kuwecie. Również w przypadku małych kotów opcja ta niekoniecznie będzie najlepszym wyborem. Kociaki często biorą do pyszczka wszystko, co spotkają na swej drodze. Kupując zwierzakowi żwirek, musimy mieć pewność, że nie będzie on zjadał silikonowych kuleczek. Gdy pupil nasz toaletę wykorzystuje zgodnie z jej przeznaczeniem, żwirek silikonowy okazać może się doskonałą opcją.

Tekst: Małgorzata Urbanowicz
Zdjęcie: Fotolia.pl


« poprzednia archiwum następna »
Formy płatności, SSL
 
instagram-banner
 
Funpage internetowego sklepu zoologicznego Telekarma
 
Blog internetowego sklepu zoologicznego Telekarma
 

Centrum wiedzy

Przydatne informacje

Przypominacz

Zapominasz o zamówieniu karmy? Podaj nam swój email i wskaż kiedy mamy Ci przypomnieć o zamówieniu.

Newsletter

Aby otrzymywać informacje
o nowościach i ofertach specjalnych wpisz adres e-mail:

 

POKAŻ WIĘCEJ
ZWIŃ
Dostawy
Realizacja zamówień

Zlokalizuj swoją przesyłkę

Odbiór zamówienia w Paczkomacie

Bezpieczeństwo transakcji
Telekarma społecznościowo
Telekarma.pl . Copyright 2024

Wszelkie znaki towarowe, loga producentów oraz nazwy użyte na stronach sklepu, należą do ich prawowitych właścicieli, użyte zostały jedynie w celach informacyjnych.

Zastrzeżenia prawne
Proponujemy produkty wielu marek
Proponujemy produkty wielu marek: Acana, Animonda, Arion, Bento Kronen, Bosch, Bozita, Brekkies, Brit, Chappi, Classic Cat, Classic Dog, Eukanuba, Evanger's, Felix, Gourmet, Happy Dog, Hills, IAMS, Kitekat, Mera Dog, Nutra Nuggets, Orijen, Pedigree, Profilum, Purina Cat Chow, Purina Dog Chow, Purina Pro Plan, Regal, Rinti, Royal Canin Breed, Royal Canin Feline, Royal Canin Size, Sanabelle, Sheba, Vitapol, Versele-Laga, Whiskas.
Wszelkie znaki towarowe, loga producentów oraz nazwy użyte na stronach sklepu, należą do ich prawowitych właścicieli, użyte zostały jedynie w celach informacyjnych.