Nasz sklep internetowy stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu. Więcej informacji czytaj. zamknij
Informacja ze sklepu

Zabawki dla kota



Każdy posiadacz kota powinien zadbać o to, aby w jego domu nigdy nie zabrakło kocich zabawek. Wszystkie futrzaki, zarówno młode jak i te starsze, spędzają na zabawie bardzo dużo czasu. Czynność ta wpływa pozytywnie na ich samopoczucie i polepsza ogólną kondycję psychofizyczną. Co jeśli w kocim domu nie ma jednak zabawek? Wtedy zaczynają się problemy.


Dlaczego kot potrzebuje zabawek?

Właściciele kotów nie zdają sobie nawet sprawy z tego, jak wiele problemów związanych z zachowaniem pupila można wyeliminować poprzez wspólną zabawę. Najczęstszą przyczyną niesubordynacji jest zazwyczaj nuda i stres, których zwierzę doświadcza, gdy brakuje mu kontaktu z opiekunem. Koty wcale nie są tak wielkimi samotnikami i indywidualistami, za jakich się je bierze. Zwierzę pozostawione samo sobie przez większość dnia tęskni za właścicielem i zwyczajnie nudzi się. Z kolei monotonia powoduje wiele niepożądanych zachowań, na przykład drapanie mebli, nadmierne obżarstwo czy załatwianie się poza kuwetą. Zabawa pozwala na rozładowanie nagromadzonego stresu i agresji. A przede wszystkim, dzięki niej zacieśniają się więzi z właścicielem.

Potrzeba zabawy a instynkt łowiecki


Setki lat udomowienia nie sprawią, że kot zapomni kim jest i pozbędzie się swoich naturalnych instynktów. Jeśli kot drapie meble lub urządza polowania na nogi czy ręce właściciela, może to znaczyć, że jego naturalne potrzeby nie są zaspokajane. Dotyczy, to szczególnie kotów niewychodzących, które żyjąc w ograniczonym środowisku pozbawione są także pewnych naturalnych bodźców. Kot jest drapieżnikiem i po swoich dzikich przodkach odziedziczył instynkt łowiecki. Polowanie jest więc jego naturalną potrzebą, gdyż pozwala rozładować mu nagromadzoną energię i stres. Zatem zamiast ganić kota za skakanie na nogi i gryzienie mebli, lepiej skierować jego łowieckie potrzeby na specjalne dostosowane do tego zabawki.


Jaką zabawkę dla kota wybrać?


Jak wybrać zabawkę, która okaże się dla kota atrakcyjna i skutecznie odciągnie jego uwagę od domowych sprzętów? Szeroki wybór różnorodnych zabawek dla kotów, dostępny w sklepach zoologicznych, może zbić niejednego właściciela z tropu i wprawić w zakłopotanie. Dlatego najlepiej dostosować zabawkę do charakteru i upodobań zwierzaka. Nikt nie zna kota lepiej niż jego właściciel. A dzięki codziennej obserwacji pupila można wywnioskować czy woli on szalone pogonie za upatrzoną zdobyczą, czy może raczej brawurowe wspinaczki.

Rodzaje zabawek dla kotów


Na placu zabaw każdego kota nie może zabraknąć myszek, zajączków lub piłeczek. W sklepach zoologicznych można znaleźć myszki wykonane z równych materiałów, piszczące, grzechoczące lub nakręcane. Są to zabawki idealne dla kotów lubiących polowanie i bieganie za zdobyczą.

Innym rodzajem zabawek są wędki, do których przyczepione są myszki lub inne rzeczy udające potencjalną zdobycz. Zabawa wędką angażuje również właściciela, którego zadaniem jest utrudnienie pupilowi upolowania myszki. Dzięki takiej zabawie kot może przyczajać się, skradać, gonić i skakać na swą zdobycz. Alternatywą dla wędki jest laser punktowy.



Wiele kotów lubi bawić się w szeleszczących tunelach i domkach. Dla zwierzaka może to być idealna kryjówka w pogoni za zdobyczą, element toru przeszkód lub po prostu miejsce na odpoczynek.

Jakiś czas temu na rynku pojawiły się zabawki, które można wypełnić kocimi smakołykami. Przysmaki wypadają z zabawki, na przykład podczas gryzienia. Inne stanowią rodzaj łamigłówki, którą zwierze musi rozwiązać, by wydobyć przysmak z jej wnętrza. Taka zabawka to wspaniały lek na doskwierającą pupilowi nudę i z pewnością zajmie jego uwagę na długi czas. 

Bezpieczne zabawki dla kota


Wybierając zabawki dla pupila należy mieć na uwadze również jego bezpieczeństwo. Nie należy wybierać rzeczy które mogą się strzępić, dlatego popularny kawałek włóczki nie jest dobrym pomysłem na zabawkę. Elementy postrzępionego materiału mogą utkwić w przełyku zwierzęcia. Podobnie jak małe przedmioty, takie jak guziki albo oczy i noski pluszowych maskotek, które kot może odgryźć i połknąć.
 
Tekst: Angelika Podgajna
Zdjęcie: Fotolia.pl

« poprzednia archiwum następna »
Formy płatności, SSL
 
instagram-banner
 
Funpage internetowego sklepu zoologicznego Telekarma
 
Blog internetowego sklepu zoologicznego Telekarma
 

Centrum wiedzy

Przydatne informacje

Przypominacz

Zapominasz o zamówieniu karmy? Podaj nam swój email i wskaż kiedy mamy Ci przypomnieć o zamówieniu.

Newsletter

Aby otrzymywać informacje
o nowościach i ofertach specjalnych wpisz adres e-mail:

 

POKAŻ WIĘCEJ
ZWIŃ
Dostawy
Realizacja zamówień

Zlokalizuj swoją przesyłkę

Odbiór zamówienia w Paczkomacie

Bezpieczeństwo transakcji
Telekarma społecznościowo
Telekarma.pl . Copyright 2024

Wszelkie znaki towarowe, loga producentów oraz nazwy użyte na stronach sklepu, należą do ich prawowitych właścicieli, użyte zostały jedynie w celach informacyjnych.

Zastrzeżenia prawne
Proponujemy produkty wielu marek
Proponujemy produkty wielu marek: Acana, Animonda, Arion, Bento Kronen, Bosch, Bozita, Brekkies, Brit, Chappi, Classic Cat, Classic Dog, Eukanuba, Evanger's, Felix, Gourmet, Happy Dog, Hills, IAMS, Kitekat, Mera Dog, Nutra Nuggets, Orijen, Pedigree, Profilum, Purina Cat Chow, Purina Dog Chow, Purina Pro Plan, Regal, Rinti, Royal Canin Breed, Royal Canin Feline, Royal Canin Size, Sanabelle, Sheba, Vitapol, Versele-Laga, Whiskas.
Wszelkie znaki towarowe, loga producentów oraz nazwy użyte na stronach sklepu, należą do ich prawowitych właścicieli, użyte zostały jedynie w celach informacyjnych.