Nasz sklep internetowy stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu. Więcej informacji czytaj. zamknij
Informacja ze sklepu

Karmy dla kotów z syndromem urologicznym



Jeśli nasz mruczek ostatnio zaczął omijać kuwetę szerokim łukiem albo przeciwnie – zagląda do niej bardzo często, ale ilość oddawanego podczas takiej wizyty moczu jest minimalna, to sygnał, że może cierpieć z powodu syndromu urologicznego. Konieczna będzie wizyta u weterynarza i wdrożenie odpowiedniego programu leczniczo-profilaktycznego. Jednym z jego głównych elementów jest podawanie kotu specjalnej karmy.



Czym jest syndrom urologiczny kotów?


Termin „syndrom urologiczny kotów” (w skrócie SUK) obejmuje tak naprawdę szereg różnych dolegliwości i schorzeń w obrębie układu moczowego mruczka. Zdarza się, że początkowo niegroźna infekcja może przerodzić się w przewlekły stan zapalny śluzówki, a ten z kolei może doprowadzić do gromadzenia się nabłonka i zablokowania dróg moczowych. Blokadę taką spowodować mogą również kamienie, formujące się na skutek krystalizacji minerałów zawartych w moczu.



Na syndrom urologiczny mogą wskazywać wspomniane częste wizyty w kuwecie, wiążące się z oddaniem zaledwie kilku kropli moczu. Takim próbom towarzyszy ból, kot może głośno miauczeć, wyginać grzbiet, napinać ciało. Ból ten jednoznacznie zaczyna kojarzyć się z kuwetą, mruczek więc stara się jej unikać i załatwia się w innych miejscach. Do weterynarza należy udać się jak najszybciej, jeśli w moczu obecna jest krew, jeśli kot jest osłabiony, nie ma apetytu. Specjalistę trzeba odwiedzić natychmiast, jeśli pupil w ogóle nie jest w stanie opróżnić pęcherza.



Jaką karmę podawać kotu z syndromem urologicznym?


Mruczek, u którego występują problemu z układem moczowym, powinien przyjmować odpowiednią karmę. Skład karmy dla kota z syndromem urologicznym dobrany jest tak, aby regulować pH moczu, rozcieńczać go, obniżać stężenie zawartych w nim jonów, umożliwiając w ten sposób rozpuszczanie obecnych kamieni, jak i zapobieganie powstawaniu nowych. Tego typu karmy mają też niższą zawartość magnezu, co dodatkowo zmniejsza ryzyko formowania się najczęściej spotykanych kamieni struwitowych (magnezowo-amonowo-fosforanowych).

Tekst: Małgorzata Przybyłowicz-Nowak
Zdjęcie: Fotolia.pl

« poprzednia archiwum następna »
Formy płatności, SSL
 
instagram-banner
 
Funpage internetowego sklepu zoologicznego Telekarma
 
Blog internetowego sklepu zoologicznego Telekarma
 

Centrum wiedzy

Przydatne informacje

Przypominacz

Zapominasz o zamówieniu karmy? Podaj nam swój email i wskaż kiedy mamy Ci przypomnieć o zamówieniu.

Newsletter

Aby otrzymywać informacje
o nowościach i ofertach specjalnych wpisz adres e-mail:

 

POKAŻ WIĘCEJ
ZWIŃ
Dostawy
Realizacja zamówień

Zlokalizuj swoją przesyłkę

Odbiór zamówienia w Paczkomacie

Bezpieczeństwo transakcji
Telekarma społecznościowo
Telekarma.pl . Copyright 2024

Wszelkie znaki towarowe, loga producentów oraz nazwy użyte na stronach sklepu, należą do ich prawowitych właścicieli, użyte zostały jedynie w celach informacyjnych.

Zastrzeżenia prawne
Proponujemy produkty wielu marek
Proponujemy produkty wielu marek: Acana, Animonda, Arion, Bento Kronen, Bosch, Bozita, Brekkies, Brit, Chappi, Classic Cat, Classic Dog, Eukanuba, Evanger's, Felix, Gourmet, Happy Dog, Hills, IAMS, Kitekat, Mera Dog, Nutra Nuggets, Orijen, Pedigree, Profilum, Purina Cat Chow, Purina Dog Chow, Purina Pro Plan, Regal, Rinti, Royal Canin Breed, Royal Canin Feline, Royal Canin Size, Sanabelle, Sheba, Vitapol, Versele-Laga, Whiskas.
Wszelkie znaki towarowe, loga producentów oraz nazwy użyte na stronach sklepu, należą do ich prawowitych właścicieli, użyte zostały jedynie w celach informacyjnych.