Nasz sklep internetowy stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu. Więcej informacji czytaj. zamknij
Informacja ze sklepu

Jak dokarmiać ptaki zimą?Kiedy dokarmiać ptaki


Dokarmianie dzikich ptaków najlepiej rozpocząć dopiero wtedy, gdy nie są one już w stanie samodzielnie znaleźć pożywienia. Dlatego najlepszym momentem jest okres pierwszych mocniejszych przymrozków oraz śniegu. Akcję kończymy, gdy nadejdzie wiosna.  Jeśli już zdecydujemy się na dokarmianie ptaków i zaczniemy to robić, należy pamiętać że karmnik powinniśmy uzupełniać regularnie przez całą zimę. W pobliżu warto ustawić też poidło.

Dokarmianie ptaków znakomitym zajęciem dla dzieci


Rodzice i opiekunowie mogą także wykorzystać dokarmianie ptaków jako jedną z form wychowawczych dla swoich pociech. Pomagając zwierzętom przetrwać zimę, uczymy dzieci świadomości i poczucia odpowiedzialności za innych. Przez regularną potrzebę dosypywania karmy, dziecko wyrabia też w sobie poczucie obowiązkowości. Nie można również zapomnieć, że dokarmianie ptaków zimą może być dla dziecka bardzo interesującym zajęciem, sprawiać mu przyjemność. Warto zachęcić najmłodszych do poznawania gatunków polskich ptaków i ich zwyczajów, a to doskonała do tego okazja.

Co jest potrzebne aby dokarmiać ptaki


Do dokarmiania ptaków potrzebny jest nam karmnik. Można go kupić w naszym sklepie (karmniki). Dla sikorek mamy w ofercie zawieszane kule tłuszczowe w siateczkach lub specjalnych tubach.

Karmnik musi być solidnie zamocowany, tak aby w trakcie wizyty biesiadników nie spadł lub się nie wywrócił. Trzeba go również regularnie czyścić z zalegających resztek jedzenia i odchodów, ich pozostawienie może sprzyjać szerzeniu się chorób. Karma powinna być zawsze świeża, bardzo ważne aby nie była solona. Zjedzenie słonego tłuszczu, przez niektóre gatunki, może skończyć się nawet śmiercią.

Karmnik powinien być umieszczony z dala od krzewów, z dala od miejsc mogących być dobrą kryjówką dla kotów lub innych drapieżników, w miejscu do którego ptaki będą miały nieskrępowany dostęp i z którego będą miały łatwą drogę ucieczki.

Tekst: Telekarma
Zdjęcie: Fotolia.com
« poprzednia archiwum następna »
Formy płatności, SSL
 
instagram-banner
 
Funpage internetowego sklepu zoologicznego Telekarma
 
Blog internetowego sklepu zoologicznego Telekarma
 

Centrum wiedzy

Przydatne informacje

Przypominacz

Zapominasz o zamówieniu karmy? Podaj nam swój email i wskaż kiedy mamy Ci przypomnieć o zamówieniu.

Newsletter

Aby otrzymywać informacje
o nowościach i ofertach specjalnych wpisz adres e-mail:

 

POKAŻ WIĘCEJ
ZWIŃ
Dostawy
Realizacja zamówień

Zlokalizuj swoją przesyłkę

Odbiór zamówienia w Paczkomacie

Bezpieczeństwo transakcji
Telekarma społecznościowo
Telekarma.pl . Copyright 2024

Wszelkie znaki towarowe, loga producentów oraz nazwy użyte na stronach sklepu, należą do ich prawowitych właścicieli, użyte zostały jedynie w celach informacyjnych.

Zastrzeżenia prawne
Proponujemy produkty wielu marek
Proponujemy produkty wielu marek: Acana, Animonda, Arion, Bento Kronen, Bosch, Bozita, Brekkies, Brit, Chappi, Classic Cat, Classic Dog, Eukanuba, Evanger's, Felix, Gourmet, Happy Dog, Hills, IAMS, Kitekat, Mera Dog, Nutra Nuggets, Orijen, Pedigree, Profilum, Purina Cat Chow, Purina Dog Chow, Purina Pro Plan, Regal, Rinti, Royal Canin Breed, Royal Canin Feline, Royal Canin Size, Sanabelle, Sheba, Vitapol, Versele-Laga, Whiskas.
Wszelkie znaki towarowe, loga producentów oraz nazwy użyte na stronach sklepu, należą do ich prawowitych właścicieli, użyte zostały jedynie w celach informacyjnych.