Nasz sklep internetowy stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu. Więcej informacji czytaj. zamknij
Informacja ze sklepu

Fiprex dla kota



Pchły, kleszcze, wszoły – pasożyty zewnętrzne to prawdziwa zmora mruczków. Ich ukąszenia wywołują uciążliwy świąd i podrażnienia skóry, przez co skutecznie zakłócają koci spokój. Na domiar złego pajęczaki i insekty bywają wektorami śmiertelnie niebezpiecznych chorób. Aby zapewnić kotu odpowiednią ochronę przed pasożytami, warto sięgnąć po specjalne preparaty na pchły i kleszcze. Jednym z najpopularniejszych środków zwalczających groźne ektopasożyty jest Fiprex dla kota. Wyjaśniamy, jak działa i w jaki sposób go prawidłowo stosować. 
 

Jak chronić kota przed pasożytami zewnętrznymi?

Inwazje pasożytów zewnętrznych jeszcze nie tak dawno uznawane były za problem sezonowy. Cykl życiowy insektów i pajęczaków jest ściśle uzależniony od temperatury i wilgotności, dlatego masowe ataki ektopasożytów notowano głównie wiosną i jesienią. Wraz ze zmianami klimatycznymi pasożyty zewnętrzne coraz częściej pozostają jednak aktywne przez cały rok. Wiele z nich (np. pchły) znajduje też dogodne warunki do rozwoju w ogrzewanych mieszkaniach. Z tego względu bardzo ważne jest zapewnienie kotu skutecznej profilaktyki przeciwpasożytniczej przez cały rok. 
 
Im szybciej wykryjemy inwazję ektopasożytów, tym łatwiej będzie nam je zwalczyć. Szybkie odnalezienie i wyciągnięcie kleszcza u kota dodatkowo znacznie zmniejszy ryzyko rozwoju chorób odkleszczowych (np. boreliozy). 
 
Każdego dnia warto dokładnie przeczesać sierść kota gęstym grzebieniem. Szczególną uwagę powinniśmy przy tym zwrócić na obszary, gdzie skóra jest cienka i dobrze ukrwiona, np. za uszami, w pachwinach. Pchły u kotów często lokalizują się także w okolicach ogona. 
 
Podczas codziennej pielęgnacji kociego futerka obejrzyjmy również skórę naszego pupila. Ranki, strupy i zaczerwienienia mogą świadczyć o inwazji pasożytów, nawet jeśli nie są one widoczne gołym okiem. Dodatkowo nie lekceważmy innych niepokojących symptomów występujących u mruczka. Wzmożony niepokój, świąd skłaniający do intensywnego drapania się, nerwowe wylizywanie lub wygryzanie sierści, pogorszenie kondycji futerka – to najczęstsze sygnały ataku pasożytów. 
 
Aby zmniejszyć ryzyko inwazji kleszczy, warto zadbać o odpowiednią aranżację ogrodu. Lepiej unikać pozostawiania w otoczeniu gęsto zarośniętych i wilgotnych obszarów, gdzie lubią bytować kleszcze. Warto regularnie kosić trawnik i przycinać krzewy. W ogrodzie można też zasadzić rośliny odstraszające pajęczaki. Świetnym wyborem może okazać się kocimiętka, która dodatkowo jest prawdziwym kocim afrodyzjakiem. W przypadku kotów wychodzących powinniśmy starannie zaplanować pory ich wędrówek. Mruczącego pupila najlepiej nie wypuszczać w porach najwyższej aktywności kleszczy (czyli rano i po południu). 
 
W profilaktyce przeciwpasożytniczej u kotów bardzo ważną rolę odgrywa utrzymanie odpowiednich warunków higienicznych w domu. Nie zaniedbujmy więc nigdy dokładnego sprzątania otoczenia zwierzaka. Regularnie pierzmy kocie legowiska, odkurzajmy dywany i czyśćmy domowe zakamarki – w ten sposób ograniczymy liczebność pcheł i innych pasożytów oraz ich jaj. 
 
Pasożyty zewnętrzne łatwo przenoszą się między zwierzakami mieszkającymi w jednym domu. Jeśli więc jesteśmy opiekunami kilku zwierzaków, pamiętajmy o jednoczesnym zwalczeniu ektopasożytów u wszystkich z nich. Postarajmy się ograniczyć kontakt naszego pupila z bezdomnymi czworonogami. Jeśli do naszego domu przybył nowy zwierzak, profilaktycznie zastosujmy u niego preparat na pasożyty zewnętrzne. 


 
↓ FIPREX DLA KOTA ↓ 


Fiprex dla kota – działanie

Regularne stosowanie preparatów przeciwpasożytniczych to obecnie najskuteczniejsza metoda ochrony kota przed pasożytami zewnętrznymi i przenoszonymi przez nie chorobami. Jeśli szukamy preparatu, który pozwoli nam zabezpieczyć pupila przed atakiem wszystkich najczęstszych pasożytów zewnętrznych, dobrym wyborem może okazać się Fiprex dla kota. To skuteczny i uniwersalny preparat przeciwpasożytniczy dla kotów, który zwalcza pchły, wszoły i kleszcze. 
 
Produkt bazuje na fipronilu – substancji o działaniu owadobójczym i roztoczobójczym. Jest ona całkowicie bezpieczna dla zdrowia mruczków. Wykazuje szybkie działanie biobójcze – zaburza funkcjonowanie układu nerwowego pasożytów i zabija je już w ciągu 24-48 godzin. 
 
Fipronil wnika do naskórka kota, skąd jest systematycznie uwalniany. Dzięki temu tworzy na skórze zwierzaka specjalną powłokę ochronną, zabezpieczającą przed ponowną inwazją ektopasożytów. Fiprex dla kota może też pomóc złagodzić u mruczka objawy alergicznego pchlego zapalenia skóry. Ze względu na szybkie działanie biobójcze jest pomocny w prewencji chorób odkleszczowych. W zależności od formy preparatu jego działanie w stosunku do pcheł utrzymuje się przez 5-6 tygodniu, a w stosunku do kleszczy przez 2-5 tygodni. 
 
Preparat Fiprex dla kota dostępny jest w kilku wersjach. Zależnie od potrzeb naszego mruczka możemy zdecydować się na środek w formie kropli (spot-on) lub sprayu. Produkt w formie kropli jest niezwykle uniwersalny – dobrze sprawdza się niezależnie od rodzaju kociej okrywy włosowej. 
 
Fiprex Spray jest z kolei bardzo ekonomicznym rozwiązaniem dla osób, które mają pod opieką kilka czworonogów (zarówno psy, jak i koty). Specjalną propozycją dla mruczków jest preparat Fiprex Duo. Nowa linia produktów została rozszerzona o dodatkową substancję czynną – S-metopren. Składnik ten jest analogiem regulatora wzrostu owadów, hamującym rozwój i przeobrażenie niedojrzałych form insektów (jaj, larw i poczwarek). Dzięki temu nie tylko pozwala skuteczniej walczyć z inwazjami pasożytniczymi u kota, ale również wyeliminować insekty z domowego otoczenia – co jest warunkiem udanej terapii. 
 

Jak stosować Fiprex dla kota?

Produkty Fiprex dla kota są łatwe w aplikacji. Preparaty spot-on aplikuje się za pomocą pipety, bezpośrednio na skórę w jednym miejscu (na karku) lub kilku miejscach wzdłuż kręgosłupa (od łopatek do nasady ogona). Jedna pipeta zawiera dawkę substancji odpowiednią dla jednego kota. Aby środek mógł wniknąć do naskórka, należy dokładnie odgarnąć sierść w miejscu aplikacji. Bezpośrednio przed zastosowaniem produktu i 2 dni po jego użyciu nie powinniśmy też kąpać naszego mruczka ani narażać go na kontakt z wodą – może to obniżyć efektywność działania produktu. 
 
Nieco trudniejsza jest aplikacja preparatu Fiprex dla kota w formie sprayu. W takim wypadku odpowiednią dawkę produktu – dopasowaną do wagi kota – dozuje się za pomocą rozpylacza. Preparat trzeba równomiernie rozpylać na skórę zwierzaka, z odległości około 20 cm, odgarniając kolejne partie futerka mruczka. Podczas aplikacji szczególną uwagę warto zwrócić na okolice ogona, klatki piersiowej i brzucha. Nie powinniśmy rozpylać preparatu bezpośrednio na głowę – może wtedy dostać się do oczu lub nosa. W newralgicznych obszarach kociego ciała produkt można nanieść za pomocą gąbki. 
 
W czasie aplikacji preparatów Fiprex powinniśmy zadbać również o własne bezpieczeństwo. Zabieg najlepiej wykonywać w gumowych rękawiczkach ochronnych. Po aplikacji preparatu należy dokładnie umyć ręce wodą z mydłem. Pamiętajmy także, że skuteczność ochrony przed ektopasożytami uzależniona jest od regularnego stosowania preparatów przeciwpasożytniczych. Aby więc nie zapomnieć o kolejnym zabiegu, koniecznie zapiszmy jego datę w kalendarzu. 
 

Autorka: Marta Majewska
 
« poprzednia archiwum następna »
Formy płatności, SSL
 
instagram-banner
 
Funpage internetowego sklepu zoologicznego Telekarma
 
Blog internetowego sklepu zoologicznego Telekarma
 

Centrum wiedzy

Przydatne informacje

Przypominacz

Zapominasz o zamówieniu karmy? Podaj nam swój email i wskaż kiedy mamy Ci przypomnieć o zamówieniu.

Newsletter

Aby otrzymywać informacje
o nowościach i ofertach specjalnych wpisz adres e-mail:

 

POKAŻ WIĘCEJ
ZWIŃ
Dostawy
Realizacja zamówień

Zlokalizuj swoją przesyłkę

Odbiór zamówienia w Paczkomacie

Bezpieczeństwo transakcji
Telekarma społecznościowo
Telekarma.pl . Copyright 2024

Wszelkie znaki towarowe, loga producentów oraz nazwy użyte na stronach sklepu, należą do ich prawowitych właścicieli, użyte zostały jedynie w celach informacyjnych.

Zastrzeżenia prawne
Proponujemy produkty wielu marek
Proponujemy produkty wielu marek: Acana, Animonda, Arion, Bento Kronen, Bosch, Bozita, Brekkies, Brit, Chappi, Classic Cat, Classic Dog, Eukanuba, Evanger's, Felix, Gourmet, Happy Dog, Hills, IAMS, Kitekat, Mera Dog, Nutra Nuggets, Orijen, Pedigree, Profilum, Purina Cat Chow, Purina Dog Chow, Purina Pro Plan, Regal, Rinti, Royal Canin Breed, Royal Canin Feline, Royal Canin Size, Sanabelle, Sheba, Vitapol, Versele-Laga, Whiskas.
Wszelkie znaki towarowe, loga producentów oraz nazwy użyte na stronach sklepu, należą do ich prawowitych właścicieli, użyte zostały jedynie w celach informacyjnych.