Nasz sklep internetowy stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu. Więcej informacji czytaj. zamknij
Informacja ze sklepu

Caniviton Forte Plus – preparat, dzięki któremu zadbasz o stawy psa



Psie stawy, podobnie jak ludzkie, są narażone w ciągu całego życia na wiele obciążeń i urazów. W końcu poruszamy się codziennie, a do tego skaczemy, biegamy, siadamy, kładziemy się – to samo dotyczy psiaków. Co więcej, kudłacze poruszają się na czterech nogach, więc stawów, które wykonują na co dzień sporo pracy jest dużo. Stan psich stawów zależy od wielu czynników, wśród nich jest tryb życia, geny, przebyte choroby, ale także dieta. Nie ma niczego bardziej zabójczego dla psich stawów niż nadwaga. Każdy dodatkowy kilogram jest jak balast, który trzeba nieść przez życie. Im większa jest zatem nadwaga, tym trudniej się poruszać bez zmęczenia i bólu, a to z kolei sprawia, że psiak porusza się jeszcze mniej i bardziej w związku z tym tyje.

To błędne koło. Stawy mogą być ponadto uszkodzone już na etapie szczenięcym – przez złą dietę, źle umieszczone legowisko albo urazy mechaniczne. Czy jest zatem jakiś sposób, aby zadbać o stawy kudłacza? Tak, poza dietą i zdrowym trybem życia na rynku dostępnych jest wiele preparatów, które uzupełniają ubytki w obrębie stawów. Jednym z lepszych jest Caniviton Forte Plus. Warto wiedzieć o nim nieco więcej.


Objawy choroby stawów u psa

Chore stawy to niestety coraz powszechniejsza dolegliwość u psiaków. Najczęściej mamy do czynienia z zapaleniem lub zwyrodnieniem stawów – taki stan oczywiście nie robi się z dnia na dzień. Kłopoty ze stawami są zdradliwe, bo na początku możemy ich w ogóle nie zauważyć. Psiaki to czynne i żywiołowe zwierzaki, więc jeśli stawy nie będą mocno bolały, spróbują poruszać się normalnie, a tym samym my jako właściciele niewiele zauważymy.
 
Warto być wyczulonym na drobne sygnały, delikatne utykanie, mniejszą ochotę psiaka na zabawę i ruch na świeżym powietrzu. Niezbędne jest także wykonywanie okresowych badań u weterynarza. Choroby stawów postępują powoli i zdradliwie. W początkowej fazie o wiele łatwiej je wyleczyć (jak każdą chorobę), potem przychodzi to o wiele trudniej, a kudłacz zaczyna cierpieć i traci możliwość bezproblemowego normalnego funkcjonowania na co dzień.
 
Stawy zaczynają szwankować, kiedy uszkodzeniu i wytarciu ulegają chrząstki, ale także maź znajdująca się w stawach i chroniące przed nadmiernym tarciem. Daje ona poszczególnym częściom stawu spory poślizg, jeśli natomiast jej zabraknie, pojawią się otarcia i uszkodzenia w obrębie chrząstek i samych kości. To powoduje ból.
 
Najczęstsze objawy choroby stawów to oczywiście kłopoty z normalnym poruszaniem się, sztywność kończyn, ból i dyskomfort. Stawy dają o sobie znać zwłaszcza wtedy, kiedy jest zimno i mokro.
 
Sam staw w fazie dużego uszkodzenia może nie tylko boleć, ale też napuchnąć i zrobić się gorący – to znak, że rozwija się w nim stan zapalny. Zdarza się nawet, że chore stawy „skrzypią”, czyli wydają podczas poruszania się pupila niepokojące odgłosy.

↓ VETOQUINOL CANIVITON FORTE PLUS PREPARAT NA STAWY DLA PSA ↓ 



Przyczyny choroby stawów u psa

Przyczyn chorych stawów u psów jest wiele. Oczywiście na szczycie listy są obciążenia genetyczne (dotyczą zwłaszcza ras olbrzymich, u których ciężar do udźwignięcia jest zawsze duży, ale także nie omijają psiaków ras mniejszych, ale o takiej budowie ciała, że nieraz krótkie i małe kończymy muszą dźwigać naprawdę sporo kilogramów).
 
Poza genetyką, na którą mamy najmniejszy wpływ, jest szereg spraw zależnych od nas. Na szczycie listy w tej kategorii jest dieta i tryb życia. Nadwaga to zabójca dla stawów. Dieta uboga w substancje przyjazne stawom – chondroitynę, glukozaminę, kolagen – również może mieć fatalne skutki. Brak ruchu i nadmierny, bardzo wyczerpują ruch, do tego często bez odpowiedniego przygotowania organizmu, to kolejni winowajcy. Na stawy fatalnie wpływa także leżenie na zimnych, mokrych powierzchniach oraz w przeciągach. W ten sposób wiele psiaków osłabia swoje stawy już w okresie szczenięctwa.
 
Listę zamykają typowe urazy mechaniczne oraz przebyte choroby. Zabójcą dla stawów jest na przykład nieleczona borelioza (a takich chorób jest więcej).
 
Kłopoty ze stawami są czasami także jednym z objawów poważnej choroby. Wśród nich jest dna moczanowa, nadczynność przytarczyc, martwica kości, osteoporoza czy zmiany nowotworowe.
 

Jak dbać o psie stawy?

Jeśli chcemy, aby nasz kudłacz miał zdrowe stawy do późnej starości, trzeba o nie dbać od małego. Utrzymanie właściwej masy ciała jest tu kluczowe, tak samo jak podawanie psiakowi pożywania, które zawiera składniki wzmacniające chrząstki stawowe i maź stawową. Wśród takich składników jest wspomniana wcześniej chondroityna, glukozamina czy kolagen.
 
Jak włączyć do diety takie substancje? Wiele karm wysokiej jakości zawiera je w swoim składzie, dlatego uważnie czytajmy etykiety. Jeśli to wciąż za mało, niektóre składniki można suplementować, ale o tym porozmawiajmy wcześniej z weterynarzem.
 
Zdrowe stawy wymagają też regularnego ruchu na świeżym powietrzu. Ważne jest, aby psiak codziennie mógł się wybiegać i wyszaleć – przynajmniej jeden z codziennych spacerów musi być długi (najlepiej godzina i więcej) i angażujący. Nie wolno oczywiście przesadzać też w drugą stronę – jeżeli kudłacz ma ćwiczyć do zawodów albo pracować fizycznie, jego organizm należy krok po kroku przyzwyczajać do zwiększonego wysiłku, a nie z dnia na dzień serwować pupilowi morderczy trening bez przygotowania.
Zadbajmy o to, aby psiak odżywiał się produktami dobrej jakości, nie przybierał zanadto na wadze i nie leżał w chłodzie i przeciągach. Jeśli mieszkamy nad wodą, uważajmy z kąpielami w okresach, kiedy na dworze jest jeszcze chłodno. Nie każdy kudłacz dobrze zniesie taką aktywność bez zahartowania się.
 
A jeśli to wszystko okaże się niewystarczające i trzeba będzie podać pupilowi dodatkowy preparat? Koniecznie sięgnijmy po Caniviton Forte Plus.
 

Caniviton Forte Plus – preparat na stawy dla psów

Caniviton Forte Plus marki Vetoquinol to karma uzupełniająca w tabletkach, stworzona z myślą o otoczeniu maksymalną opieką psich stawów. Można ją podawać zwierzakom każdej rasy i wagi (zmienia się tylko gramatura produktu). Caniviton Forte Plus jest bezpieczny i kompleksowo dba o organizm pupila.
 
W składzie produktu znajdziemy siarczan chondroityny i glukozaminę, czyli dwa składniki do zadań specjalnych. Usprawniają one metabolizm w obszarze tkanki chrzęstnej dzięki temu, że hamują enzymy, które działają niekorzystnie na strukturę chrząstki. Ponadto składniki te dostarczają tkance chrzęstnej składników, aby mogła się odbudować i wzmocnić.
 
Kiedy natomiast poprawia się zarówno ilość mazi w torebkach stawowych, jak i jakość chrząstek, psie stawy pracują jak lepiej naoliwione. Caniviton Forte Plus poprawia ruchomość w obrębie stawów i wzmacnia amortyzację, więc układ ruchu jest mocniej chroniony.
 
Komu warto podawać Caniviton Forte Plus? Przede wszystkim psim seniorom, zwierzakom z nadwagą oraz szczeniętom ras dużych i olbrzymich, ponieważ się narażone na kłopoty z układem ruchu w przyszłości. Preparat można też podawać pupilom z różnymi schorzeniami kości i stawów, przy leczeniu urazów i stanów zapalnych, przyda się też psiakom intensywnie trenującym, pracującym fizycznie oraz ze skłonnościami genetycznymi do dysplazji.
 
Caniviton Forte Plus dawkuje się w zależności od masy ciała zwierzaka. W pierwszym okresie leczenia („uderzeniowym”) podajemy 2 do 4 tabletek, w zależności od przedziału wagowego. Na etapie kontynuacji leczenia to już maksymalnie 2, a zazwyczaj 1 tabletka. Na opakowaniu preparatu znajdują się dokładnie informacje dotyczące dawkowania, ale w pierwszej kolejności powinniśmy skonsultować się z weterynarzem, które wybierze optymalną dawkę i czas stosowania preparatu.
 

Autorka: Magdalena Dolata
 
« poprzednia archiwum następna »
Formy płatności, SSL
 
instagram-banner
 
Funpage internetowego sklepu zoologicznego Telekarma
 
Blog internetowego sklepu zoologicznego Telekarma
 

Centrum wiedzy

Przydatne informacje

Przypominacz

Zapominasz o zamówieniu karmy? Podaj nam swój email i wskaż kiedy mamy Ci przypomnieć o zamówieniu.

Newsletter

Aby otrzymywać informacje
o nowościach i ofertach specjalnych wpisz adres e-mail:

 

POKAŻ WIĘCEJ
ZWIŃ
Dostawy
Realizacja zamówień

Zlokalizuj swoją przesyłkę

Odbiór zamówienia w Paczkomacie

Bezpieczeństwo transakcji
Telekarma społecznościowo
Telekarma.pl . Copyright 2024

Wszelkie znaki towarowe, loga producentów oraz nazwy użyte na stronach sklepu, należą do ich prawowitych właścicieli, użyte zostały jedynie w celach informacyjnych.

Zastrzeżenia prawne
Proponujemy produkty wielu marek
Proponujemy produkty wielu marek: Acana, Animonda, Arion, Bento Kronen, Bosch, Bozita, Brekkies, Brit, Chappi, Classic Cat, Classic Dog, Eukanuba, Evanger's, Felix, Gourmet, Happy Dog, Hills, IAMS, Kitekat, Mera Dog, Nutra Nuggets, Orijen, Pedigree, Profilum, Purina Cat Chow, Purina Dog Chow, Purina Pro Plan, Regal, Rinti, Royal Canin Breed, Royal Canin Feline, Royal Canin Size, Sanabelle, Sheba, Vitapol, Versele-Laga, Whiskas.
Wszelkie znaki towarowe, loga producentów oraz nazwy użyte na stronach sklepu, należą do ich prawowitych właścicieli, użyte zostały jedynie w celach informacyjnych.