Nasz sklep internetowy stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu. Więcej informacji czytaj. zamknij
Informacja ze sklepu

Telekarma angażuje się w ochronę mórz i oceanów promując pokarmy z certyfikatem MSC

karmy z certyfikatem mscTelekarma angażuje się w ochronę mórz i oceanów
 
Telekarma.pl będzie dążyć do tego, aby jak najwięcej karm dla zwierząt dostępnych w jej asortymencie pochodziło od producentów, wykorzystujących w produkcji ryby pochodzące ze stabilnych, przyjaznych środowisku połowów, posiadających certyfikat niezależnej organizacji pozarządowej MSC.

Jako jeden z liderów rynku zoologicznego, planujemy zwiększać asortyment karm dla zwierząt z certyfikatem MSC. Dołożymy wszelkich starań aby do roku 2025 w ofercie sklepu znajdowało się minimum 80% dostępnych na polskim rynku produktów z dzikimi rybami i owocami morza, które posiadają certyfikat MSC (z wyłączeniem produktów w markach własnych innych sklepów). 

Będziemy wspierać działania na rzecz promowania zrównoważonego rybołówstwa i produktów z certyfikatem MSC oraz rozwoju programu MSC w Polsce. Poprzez szereg działań promocyjnych chcemy stopniowo zwiększać dostępność i sprzedaż karm z dodatkiem ryb posiadających ten certyfikat. Równocześnie zobowiązujemy się wspierać dostawców w dążeniu do większego zaangażowania się w ochronę żywych zasobów mórz i oceanów oraz zwiększenia liczby certyfikowanych surowców w produkcji karm dla zwierząt.

Przełowienie – globalny problem

Certyfikat MSC gwarantuje, że ryby i owoce morza pochodzą wyłącznie ze zrównoważonych połowów, które w mniejszym stopniu wpływają na ekosystem morski, pozostawiają więcej ryb w morzach  i oceanach oraz sprzyjają innym zwierzętom morskim. 

Jest to szczególnie ważne, gdyż jak informuje Organizacja Narodów Zjednoczonych do Spraw Wyżywienia i Rolnictwa, z roku na rok coraz więcej światowych zasobów ryb jest przełowionych. Problem dotyczy już ponad 33% stad ryb, a odsetek ten jest ponad trzy razy wyższy niż jeszcze w połowie lat 70-tych . Przyczynami pogarszającej się kondycji mórz i oceanów, jest nadmierna eksploatacja łowisk, nielegalne i destrukcyjne połowy. To wpływa negatywnie nie tylko na ekosystemy morskie i liczebność gatunków, ale również na sytuację milionów ludzi, których byt zależy od gospodarki morskiej.

Produkty ze zrównoważonych połowów w Telekarma.pl

Super ZOO Sp.z.o.o jako pierwsza polska firma z branży zoologicznej podjęła zobowiązanie wprowadzenia do sprzedaży szerokiego asortymentu karm dla zwierząt z certyfikatem MSC. Dążymy do tego, by jak największa część produktów pochodziła od wytwórców, którzy do produkcji wykorzystują ryby i owoce morza, pochodzące z certyfikowanych połowów.Według badań przeprowadzonych przez niezależną agencję GlobeScan aż 88% polskich konsumentów ryb i owoców morza uważa, że powinniśmy chronić morza i oceany dla przyszłych pokoleń. Natomiast 75% badanych stwierdza, że deklaracje marek i sieci sklepowych powinny być potwierdzone przez niezależne organizacje pozarządowe. Rosnące zaangażowanie w Program MSC kolejnych firm, pokazuje, że biznes chce odpowiadać na to zapotrzebowanie i oferować swoim klientom rozwiązanie w postaci certyfikowanych produktów. Daje to nadzieję na coraz skuteczniejszą ochronę mórz i oceanów.

MSC (Marine Stewardship Council) jest niezależną, międzynarodową organizacją pozarządową. Wraz z naukowcami, rybakami oraz organizacjami ekologicznymi MSC opracowało standardy środowiskowe w zakresie zrównoważonego rybołówstwa, aby promować przyjazne środowisku praktyki rybackie wśród konsumentów i partnerów na całym świecie. Działania MSC obejmują wyróżnianie odpowiedzialnych praktyk rybackich certyfikatem MSC, certyfikację w łańcuchu dostaw, współpracę z partnerami biznesowymi oraz programy edukacyjne wpływające na decyzję zakupowe konsumentów na całym świecie.

Niebieski certyfikat MSC znajdujący się na produktach rybnych i owocach morza pochodzących ze zrównoważonych połowów, gwarantuje, że pochodzą one ze stabilnych i dobrze zarządzanych łowisk, a produktami rybnymi i owocami morza będziemy cieszyć się zarówno my jak i przyszłe pokolenia.

Już ponad 380 rybołówstw z ponad 35 krajów świata posiada certyfikat MSC, a ponad 100 kolejnych przechodzi obecnie proces certyfikacji, co przekłada się na blisko 15% światowych połowów dzikich ryb z certyfikatem MSC. Dzięki temu na całym świecie dostępnych jest już ponad 36 000 produktów w ponad 100 krajach. W Polsce dostępnych jest już blisko 1000 produktów, które można znaleźć w największych sieciach handlowych.

Więcej informacji o Programie MSC i zrównoważonych połowach można znaleźć na stronie: www.msc.org/pl 


« poprzednia archiwum następna »
Formy płatności, SSL
 
dolina noteci baner boczny
 
Funpage internetowego sklepu zoologicznego Telekarma
 
Blog internetowego sklepu zoologicznego Telekarma
 
nutrilove promocje sierpniowe baner boczny
 
Co nas wyróżnia?

Centrum wiedzy

Przydatne informacje

Przypominacz

Zapominasz o zamówieniu karmy? Podaj nam swój email i wskaż kiedy mamy Ci przypomnieć o zamówieniu.

Newsletter

Aby otrzymywać informacje
o nowościach i ofertach specjalnych wpisz adres e-mail:

 

POKAŻ WIĘCEJ
ZWIŃ
Dostawy
Realizacja zamówień

Zlokalizuj swoją przesyłkę

Odbiór zamówienia w Paczkomacie

Bezpieczeństwo transakcji
Telekarma społecznościowo
Telekarma.pl . Copyright 2020

Wszelkie znaki towarowe, loga producentów oraz nazwy użyte na stronach sklepu, należą do ich prawowitych właścicieli, użyte zostały jedynie w celach informacyjnych.

Zastrzeżenia prawne
Proponujemy produkty wielu marek
Proponujemy produkty wielu marek: Acana, Animonda, Arion, Bento Kronen, Bosch, Bozita, Brekkies, Brit, Chappi, Classic Cat, Classic Dog, Eukanuba, Evanger's, Felix, Gourmet, Happy Dog, Hills, IAMS, Kitekat, Mera Dog, Nutra Nuggets, Orijen, Pedigree, Profilum, Purina Cat Chow, Purina Dog Chow, Purina Pro Plan, Regal, Rinti, Royal Canin Breed, Royal Canin Feline, Royal Canin Size, Sanabelle, Sheba, Vitapol, Versele-Laga, Whiskas.
Wszelkie znaki towarowe, loga producentów oraz nazwy użyte na stronach sklepu, należą do ich prawowitych właścicieli, użyte zostały jedynie w celach informacyjnych.