Nasz sklep internetowy stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu. Więcej informacji czytaj. zamknij
Informacja ze sklepu

Czy można zabrać ze sobą kota na wakacje?



Koty raczej nie są znane z zamiłowania do dalekich wojaży. Wręcz przeciwnie – mruczki uchodzą raczej za domatorów, którzy niechętnie opuszczają swoje cztery kąty. Dużo w tym prawdy, ale przecież wiele słyszy się także o kotach chętnie podróżujących ze swoimi właścicielami. Czy w takim razie zabieranie futrzaka na wakacje to dobry pomysł? Zobaczmy, jak przygotować pupila na wspólny wyjazd, by wszyscy wyszli z niego cało!
 

Kot na urlopie – czy to dobry pomysł?

 
Niestety prawdą jest, że kot znosi podróże dużo gorzej niż pies. Mruczek potrzebuje nieco więcej czasu, by oswoić się z nowym otoczeniem, nieznanymi zapachami czy hałasami. Futrzak ceni sobie swą domową rutynę, ustalony porządek dnia i swojskie cztery kąty, a każda nowość wiąże się dla niego z ogromnym stresem. Jeśli więc wyjeżdżamy tylko sporadycznie, a nasz pupil należy raczej do nieśmiałych i wycofanych, to na czas urlopu lepiej zostawić go w domu pod opieką kogoś innego. W ten sposób zaoszczędzimy mruczkowi wielu nerwów, a sobie utrudnień podczas podróży.

↓ TRANSPORTERY FERPLAST DLA KOTA 
 

Jeżeli jednak podróże są nieodłączną częścią naszego życia, to przyzwyczajenie do nich kota może być konieczne. Mruczek powoli oswaja się z nowościami, ale jeśli zaczniemy przyzwyczajać go do wyjazdów już od małego, to kto wie – być może uda nam się wychować kolejnego amatora wojaży. Niektóre mruczki są wyjątkowo ciekawskie i odważne, a podróże nie są dla nich niczym strasznym. Zwierzak, który przejawia zamiłowanie do przygód, może być doskonałym kompanem podczas naszych wyjazdów. Pamiętajmy tylko, że taką podróż należy odpowiednio zorganizować.

 

Jak przygotować się na podróż kotem?

 
To, czy wyjazd z kotem zaliczymy do udanych zależy przede wszystkim od charakteru zwierzaka. Jeśli pupil wykazuje wolę do pokojowej współpracy podczas wyprawy, to już połowa sukcesu. Reszta zależy jednak od tego, jak przygotujemy się do podróży i czy zapewnimy pupilowi komfortowe warunki podczas transportu. Jeżeli na urlop wybieramy się własnym samochodem, powinniśmy zatroszczyć się o wygodny transporter, który przypniemy do siedzenia. To niezwykle ważne z punku widzenia bezpieczeństwa i to zarówno kota, jak i naszego. Kot skaczący luzem po całym aucie będzie przeszkadzał kierowcy, a w razie stłuczki może się poważnie zranić.
 
Aby nieco uprzyjemnić podróż pupilowi, możemy włożyć do transportera jego kocyk lub ulubioną zabawkę. Czując znajome zapachy zwierzak z pewnością poczuje się pewniej i bezpiecznej. Pamiętajmy też o częstych postojach, podczas których kot będzie mógł napić się wody lub zjeść smakołyk.

 

Co zabrać jadąc na wakacje z kotem?

 
Wybierając się na wakacje z kotem, musimy pamiętać także o zapakowaniu kilku niezbędnych rzeczy. O transporterze już wspomnieliśmy, ale poza nim warto zabrać jeszcze smycz oraz obrożę lub szelki dla kota. W końcu chcemy, by pupil towarzyszył nam podczas naszych wędrówek, a dla własnego bezpieczeństwa powinien robić to wyłącznie na smyczy. Przy szelkach lub obroży powinna znaleźć się także adresówka. Koty to prawdziwi spryciarze i czasem udaje im się wyswobodzić nawet z transportera czy szelek. Właśnie na wypadek takiej sytuacji powinniśmy zatroszczyć się o to, by pupil bezpiecznie do nas wrócił. Pomogą w tym nasze dane kontaktowe umieszczone na identyfikatorze.
 
↓ AKCESORIA SPACEROWE DLA KOTA 

 

Kolejnym niezbędnym elementem kociej wyprawki podróżnej jest aktualna książeczka zdrowia. Jeśli wybieramy się za granicę pupil może potrzebować także paszportu. Oba dokumenty poświadczają odbycie wszystkich niezbędnych szczepień oraz odrobaczeń, ponadto w paszporcie musi znaleźć się także o numerze czipu zwierzaka. Pamiętajmy, że jego założenie jest konieczne w przypadku tak dalekich wojaży.

↓ ŻWIRKI VITAKRAFT DLA KOTA  

 
W naszym ekwipunku musi znaleźć się także kocia kuweta i zapas żwirku. Ponadto warto zabrać karmę pupila, jego ulubione smakołyki oraz jedną czy dwie zabawki. Zapas karmy okaże się przydatny, jeśli nie będzie ona dostępna w miejscu, do którego się wybieramy. Kot może odmówić jedzenia innej, a nawet jeśli się skusi, to taka nagła zmiana może skończyć się niestrawnością.

↓ KUWETA DLA KOTA 
 
 

Co zrobić z kotem jadąc na wakacje?

 
A co zrobić w sytuacji, gdy nasz pupil nie przepada za podróżami? Wtedy najlepiej zostawić kota pod opieką kogoś innego. Nie ma co stresować zwierzaka ani denerwować się razem z nim podczas naszego jedynego urlopu. Zamiast tego możemy na przykład zostawić pupila u kogoś z rodziny bądź przyjaciół lub poprosić tę osobę, by odwiedzała kota w naszym domu. Najlepiej, by był to ktoś, kogo zwierzak zna i lubi. Jeśli nie mam nikogo takiego, zawsze można skorzystać z usług pet sittera lub pensjonatu dla zwierząt. Wybierając tę drugą opcję upewnijmy się jednak, co do warunków panujących w tym miejscu i bezpieczeństwa pupila.

↓ SUCHA KARMA DLA KOTA 
 
 
Tekst: Angelika Podgajna 
Zdjęcie: © drubig-photo — stock.adobe.com
« poprzednia archiwum następna »
Formy płatności, SSL
 
instagram-banner
 
Funpage internetowego sklepu zoologicznego Telekarma
 
Blog internetowego sklepu zoologicznego Telekarma
 

Centrum wiedzy

Przydatne informacje

Przypominacz

Zapominasz o zamówieniu karmy? Podaj nam swój email i wskaż kiedy mamy Ci przypomnieć o zamówieniu.

Newsletter

Aby otrzymywać informacje
o nowościach i ofertach specjalnych wpisz adres e-mail:

 

POKAŻ WIĘCEJ
ZWIŃ
Dostawy
Realizacja zamówień

Zlokalizuj swoją przesyłkę

Odbiór zamówienia w Paczkomacie

Bezpieczeństwo transakcji
Telekarma społecznościowo
Telekarma.pl . Copyright 2024

Wszelkie znaki towarowe, loga producentów oraz nazwy użyte na stronach sklepu, należą do ich prawowitych właścicieli, użyte zostały jedynie w celach informacyjnych.

Zastrzeżenia prawne
Proponujemy produkty wielu marek
Proponujemy produkty wielu marek: Acana, Animonda, Arion, Bento Kronen, Bosch, Bozita, Brekkies, Brit, Chappi, Classic Cat, Classic Dog, Eukanuba, Evanger's, Felix, Gourmet, Happy Dog, Hills, IAMS, Kitekat, Mera Dog, Nutra Nuggets, Orijen, Pedigree, Profilum, Purina Cat Chow, Purina Dog Chow, Purina Pro Plan, Regal, Rinti, Royal Canin Breed, Royal Canin Feline, Royal Canin Size, Sanabelle, Sheba, Vitapol, Versele-Laga, Whiskas.
Wszelkie znaki towarowe, loga producentów oraz nazwy użyte na stronach sklepu, należą do ich prawowitych właścicieli, użyte zostały jedynie w celach informacyjnych.