Nasz sklep internetowy stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu. Więcej informacji czytaj. zamknij
Informacja ze sklepu
Potrzebujesz pomocy?
Skorzystaj z jednego z dostępnych kanałów
TWÓJ KOSZYK (0.00zł)   idź do kasy »

Jak zabezpieczyć psa i kota przed pchłami oraz kleszczami?


Pasożyty zewnętrzne atakujące nasze czworonogi potrafią skutecznie uprzykrzyć życie zarówno zwierzętom jak i ich właścicielom. Pchły drażnią i niepokoją zwierzęta, będąc przyczyną uporczywego świądu, doprowadzają do samouszkodzeń sierści i skóry, przeczosów i zadrapań. Uczulone zwierzęta po ukłuciu pcheł mogą cierpieć z powodu alergicznego pchlego zapalenia skóry. Zarówno pchły jak i kleszcze stanowią istotne ogniwo w przenoszeniu wielu chorób. Poza aspektami higienicznymi to właśnie choroby przenoszone przez pchły i kleszcze stanowią istotny powód, dla którego staramy się skutecznie zabezpieczyć nasze psy i koty przed inwazją tych natarczywych stawonogów.
 
Kleszcze pasożytujące na psach mogą być źródłem babeszjozy. Powodujące ją Protisty w ciągu kilku lub kilkunastu dni mogą doprowadzić do rozwoju choroby manifestującej się poważnymi objawami, groźnymi i niebezpiecznymi do tego stopnia, że mogą zagrażać nawet życiu naszego czworonoga. Kleszcze mogą też być przyczyną boreliozy, choroby o zmiennym obrazie klinicznym, stosunkowo trudnej do zdiagnozowania, zwykle wymagającej długotrwałego leczenia z użyciem antybiotyków. 
 
Pchły, poza zagrożeniem jakie tworzą jako pasożyty, okazują się być czasami żywicielem pośrednim tasiemca Dipylidium caninum, niezwykle popularnego wśród psów i kotów. Poza wspomnianymi powyżej chorobami zarówno pchły jaki i kleszcze mogą być źródłem innych, nieco mniej powszechnych infekcji powodowanych głównie przez bakterie i wirusy.
 
By uchronić naszych podopiecznych przed inwazją tych niebezpiecznych pasożytów Beaphar przygotował bogatą ofertę produktów, z której każdy właściciel może wybrać produkt optymalnie dopasowany do potrzeb zwierzęcia, jego stylu życia, wieku, wielkości, rodzaju sierści. Właściciel może wybrać preferowaną formę użycia, ale co najważniejsze może wybrać produkt dopasowany do swoich oczekiwań i przekonań. Beaphar oferuje więc produkty dla tych oczekujących natychmiastowej skuteczności, jak i dla tych, którzy preferują działania mniej spektakularne ale w symbiozie z naturą. Cała oferta produktów przeciwko ektopasożytom została podzielona na cztery kategorie. Stanowią je:
 

1. PRODUKTY LECZNICZE WETERYNARYJNE

 
Substancją czynna we wszystkich produktach leczniczych jest fipronil. To sprawdzona, skuteczna substancja aktywna, która powoduje paraliż układu nerwowego pcheł i kleszczy. Pasożyty wkrótce po kontakcie ze skórą i sierścią chronionego zwierzęcia ulegają porażeniu i giną. Fipronil działa na tyle szybko, że pchły, nawet jeśli zdążą napić się krwi, z pewnością nie zdążą złożyć jaj, które zapoczątkowałyby rozwój następnego pokolenia. Kleszcze z kolei będą unicestwione w pierwszej dobie pasożytowania, czyli na tyle szybko, że nie mogą stać się źródłem groźnych chorób odkleszczowych. Zabezpieczenie osiągane dzięki fipronilowi jest odporne na działanie wody. Tak więc kąpiele w jeziorze lub zmoczenie sierści podczas rzęsistego deszczu nie mają negatywnego wpływu na skuteczność i czas działania produktu. Leki z fipronilem są dostępne w formie sprayu, który można stosować już od 2. dnia życia. Forma oprysku umożliwia precyzyjne dawkowanie w zależności od masy ciała i rodzaju sierści. Spray jest najlepszą propozycja dla kociąt i szczeniąt oraz dla kotów i psów o masie ciała <10 kg. Spray wyróżnia się ponadto natychmiastowym działaniem. Wkrótce po oprysku fipronil osiąga równomierne stężenie lecznicze na całej powierzchni skóry. Dla dorosłych kotów o masie ciała >1 kg i w wieku >8 tyg. polecamy FIPROtec Spot-On 50 mg. Pipeta jednorazowego użytku umożliwia łatwe, bezproblemowe zastosowanie, które zapewnia ochronę przeciwko pchłom na okres 5 tygodni. Dla niedużych psów o masie ciała 2-10 kg, starszych niż 8 tyg. polecamy FIPROtec Spot-On 67 mg S. Jednorazowa aplikacja zapewnia czterotygodniową ochronę przed inwazją kleszczy i pięciotygodniowe zabezpieczenie przed inwazją pcheł.
 
Dla większych psów wystarczy dobrać pipety o odpowiedniej wielkości w zależności od ich masy ciała. Szeroki asortyment umożliwia precyzyjny dobór dawki, a forma Spo-On jest wyjątkowo wygodna i umożliwia bardzo łatwą aplikację. Właściciele zyskują pewność, że ich pies nie zgubi zabezpieczenia. Wszystkie formy produktów z fipronilem oferowane są w klasie dostępności OTC, czyli farmaceutyczne produkty lecznicze weterynaryjne dostępne bez przepisu lekarza weterynarii.
 

 

2. PRODUKTY  BIOBÓJCZE

 
Obroże Permecta to oferta Beaphar w tym segmencie. Permecta to obroże dla psów służące walce z pasożytami, pchłami i kleszczami. Substancje czynne, którymi nasączony jest pasek z tworzywa unicestwiają pasożyty obecne na powierzchni skóry i zabezpieczają przed kolejnymi na okres 3 miesięcy. Substancjami tymi są: permetryna i geraniol. Stosowne od lat cieszą się dużym zaufaniem wśród hodowców i właścicieli psów, są dobrze tolerowane przez zwierzęta i skuteczne w działaniu. Obroże biobójcze Permecta dla psów dostępne są w dwóch rozmiarach 50 i 70 cm.

3. PRODUKTY  NATURALNE
 

Oferowane w tej grupie preparaty to Obroże Ochronne. Są on przeznaczone dla psów i kotów. Pasek tworzywa nasączony substancjami aktywnymi sukcesywnie emituje roślinne ekstrakty, które są  nieprzyjaźnie postrzegane przez pasożyty. Unikają one przebywania w pobliżu źródeł takiego zapachu. Pasożyty zniechęcone więc specyficznym, roślinnym ekstraktem opuszczają swoich żywicieli, co pozwala zachować czysta sierść i skórę, wolną od intruzów i ograniczyć tym samym ryzyko rozwoju chorób przenoszonych przez pchły i kleszcze. Obroże zapewniają równomierną emisję roślinnych ekstraktów na odpowiednio skutecznym poziomie przez 4 miesiące od chwili jej aktywowania.
 
 
 

4. PRODUKTY DZIAŁAJĄCE W OPARCIU O ZJAWISKA FIZYCZNE

 
Substancją czynną wszystkich produktów serii Vermicon jest dimetikon. To polimer silikonowy zbudowany z łańcuchów, w skład których wchodzą między innymi atomy krzemu. Ta substancja aktywna zmienia właściwości fizyczne sierści i chitynowego oskórka pasożytów. Pchły i kleszcze nie są w stanie poruszać odnóżami, gdyż dimetikon stanowi dla nich jakby lepką pułapkę. Sierść zwierzęcia staje się gładka i śliska, co stanowi dla pasożytów ogromne utrudnienie w sprawnym poruszaniu się między włosami podczas ich wędrówki w poszukiwaniu odpowiedniego miejsca pasożytowania. Vermicon dostępny jest w różnych postaciach. Są to:
 
1. Wygodne w użyciu krople Line-On, w opakowaniach dla kota i trzech wielkościach dla psa, co umożliwia zastosowanie odpowiednio dobranej dawki w zależności od masy ciała. Każde opakowanie zawiera aż trzy dawki preparatu, na trzy kolejne zastosowania, z których każde wystarczy na kilka tygodni w zależności od warunków środowiskowych (maksymalnie 4 tyg.)
 
2. W postaci sprayu, który można stosować na powierzchni ciała psów i kotów oraz w ich najbliższym otoczeniu, na ich posłaniu, legowisku lub w koszu. Spray może być też doskonałym wsparciem zabezpieczenia uzyskanego po aplikacji kropli Line-On, gdy zwierzę zmoknie podczas deszczu lub wykąpie się w jeziorze i podejrzewamy, iż zaaplikowany wcześniej środek może nie być w pełni skuteczny.
 
3. W postaci szamponów dla psów i dla kotów. Po kąpieli na powierzchni skóry i sierści zwierząt pozostaje cieniutka warstwa dimetikonu, chroniąca przed inwazją pasożytów. Wszystkie produkty serii Vermicon zawierają w składzie ekstrakt z aloesu, który dobroczynnie wpływa na skórę, łagodzi podrażnienia, przyśpiesza gojenie i koi świąd powodowany ukłuciami uciążliwych pasożytów.
 
« poprzednia archiwum następna »
Formy płatności, SSL
 
Opineo
 
Funpage internetowego sklepu zoologicznego Telekarma
 
 
Blog internetowego sklepu zoologicznego Telekarma http://www.telekarma-blog.pl/?utm_source=strona&utm_campaign=Telekarma_blog
 
 
Katalog prezentow w Telekarmie
 
Co nas wyróżnia?

Centrum wiedzy

Przydatne informacje

Przypominacz

Zapominasz o zamówieniu karmy? Podaj nam swój email i wskaż kiedy mamy Ci przypomnieć o zamówieniu.POKAŻ WIĘCEJ
ZWIŃ
Newsletter

Aby otrzymywać informacje
o nowościach i ofertach specjalnych wpisz adres e-mail:

 POKAŻ WIĘCEJ
ZWIŃ
Dostawy
Realizacja zamówień

Zlokalizuj swoją przesyłkę

Odbiór zamówienia w Paczkomacie

Bezpieczeństwo transakcji
Telekarma społecznościowo
Telekarma.pl . Copyright 2019

Wszelkie znaki towarowe, loga producentów oraz nazwy użyte na stronach sklepu, należą do ich prawowitych właścicieli, użyte zostały jedynie w celach informacyjnych.

Zastrzeżenia prawne
Proponujemy produkty wielu marek
Proponujemy produkty wielu marek: Acana, Animonda, Arion, Bento Kronen, Bosch, Bozita, Brekkies, Brit, Chappi, Classic Cat, Classic Dog, Eukanuba, Evanger's, Felix, Gourmet, Happy Dog, Hills, IAMS, Kitekat, Mera Dog, Nutra Nuggets, Orijen, Pedigree, Profilum, Purina Cat Chow, Purina Dog Chow, Purina Pro Plan, Regal, Rinti, Royal Canin Breed, Royal Canin Feline, Royal Canin Size, Sanabelle, Sheba, Vitapol, Versele-Laga, Whiskas.
Wszelkie znaki towarowe, loga producentów oraz nazwy użyte na stronach sklepu, należą do ich prawowitych właścicieli, użyte zostały jedynie w celach informacyjnych.