Nasz sklep internetowy stosuje pliki cookies w celu zapewnienia Ci maksymalnego komfortu podczas przeglądania serwisu i korzystania z usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz zmienić ustawienia przeglądarki decydujące o ich użyciu. Więcej informacji czytaj. zamknij
Informacja ze sklepu

Szczotka dla psa długowłosego



Psiaki długowłose wymagają częstego i starannego szczotkowania. Na nic zdadzą się jednak nasze wysiłki, jeśli nie zaopatrzymy się w odpowiednie do tego narzędzia. Wiemy, że niezbędna będzie szczotka, ale jaka? Włosiana, a może druciana? Zanim podejmiemy ostateczną decyzję, warto przyjrzeć się bliżej różnym akcesoriom przeznaczonym do szczotkowania psów długowłosych.

Dlaczego psy długowłose potrzebują specjalnej szczotki?

Czworonogi obdarzone długą sierścią mają szczególne potrzeby pielęgnacyjne. Długie włosy wykazują tendencję do plątania, trudno je dokładnie wyczesać, a przy tym łatwo mogą ulec uszkodzeniu. Psiaki długowłose trzeba szczotkować niemal codziennie, dlatego akcesoria do czesania będą stale wpływać na kondycję ich sierści. Odpowiednia szczotka znacząco ułatwi nam pielęgnację i skróci czas zabiegu.

Jak wybrać szczotkę dla psa długowłosego?


Nie wystarczy, że dobierzemy szczotkę pod kątem długości włosa naszego pupila. Równie ważna jest struktura jego sierści. Wśród czworonogów długowłosych możemy wyróżnić te obdarzone obfitym podszerstkiem i te prawie zupełnie go pozbawione. Do tych pierwszych zalicza się np. owczarka szkockiego, owczarka niemieckiego (odmiana długowłosa), golden retrievera, shih tzu. Drugą grupę reprezentują m.in. yorki i maltańczyki. Musimy się więc liczyć z tym, że dla psa z gęstym podszerstkiem należy wybierać szczotki, które pozwolą usunąć nadmiar martwych włosów. Z kolei długa i jedwabista sierść yorka mogłaby nie wytrzymać radykalnych zabiegów – akcesoria muszą więc umożliwiać delikatną pielęgnację.



Czym szczotkować psa długowłosego?


Szczotka, w którą powinien zainwestować każdy właściciel psa długowłosego, to ta wykonana z naturalnego włosia. Bez obaw można rozczesywać nią nawet delikatną i jedwabistą szatę. Świetnie sprawdzi się też do nabłyszczenia sierści. Przed jej zakupem warto zwrócić uwagę na długość i rozstawienie szczecin. Im dłuższa sierść naszego pupila, tym dłuższe powinny być szczeciny. Dla psiaków długowłosych powinniśmy wybierać też szczotki z dość szeroko rozstawionym włosiem.

Kolejnym akcesorium, które możemy zakupić dla psa o długiej sierści, jest szczotka druciana. Składa się ona z pionowo ustawionych szpilek, których długość trzeba dostosować do obfitości okrywy włosowej czworonoga.  Tego typu szczotka powinna poradzić sobie nawet z gęstą szatą. Dobra szczotka druciana nie może wyrywać ani szarpać sierści, dlatego upewnijmy się, czy druciki nie są zbyt ostro zakończone.

Dla czworonoga obdarzonego obfitym podszerstkiem musimy zaopatrzyć się także w pudlówkę. Wykonana jest ona z metalowych drucików zagiętych pod kątem 30 stopni. Doskonale usuwa ona martwe włosy, dlatego idealnie nadaje się dla psów z gęstą, długą sierścią. Pamiętajmy jednak - dobra pudlówka nie powinna wyrywać zdrowych włosów.



Dodatkowe akcesoria do pielęgnacji psów długowłosych

Psiakom długowłosym nie wystarczy sama szczotka. Koniecznie musimy nabyć dla nich również grzebień. Do rozplątywania kołtunów należy wybrać taki z szeroko rozstawionym zębami. Gęstszy będzie za to przydatny do przeczesywania długiej sierści. Pamiętajmy, że grzebień musi bez problemu sięgać aż do skóry. Nie może jednak ranić czworonoga – warto więc zwrócić uwagę na to, czy nie jest zbyt ostry.


Nie zawsze łatwo jest rozczesać długą sierść pupila. Właśnie dlatego warto zaopatrzyć się w odpowiednie kosmetyki, które ułatwią nam ten zabieg. Do wyboru mamy m.in. specjalne spraye lub odżywki ułatwiające rozczesywanie, wzmacniające włosy i zapobiegające ich elektryzowaniu. Nic nie zastąpi jednak szamponu dostosowanego do potrzeb naszego pupila.

Oprócz tego powinniśmy zakupić także nożyczki z zaokrąglonymi końcami. Pozwolą one nam w razie potrzeby obciąć splątaną sierść. Ponadto będą pomocne do skrócenia sierści w okolicy oczu czy między poduszeczkami łapek.

Tekst: Marta Majewska
Zdjęcie: Fotolia.pl

« poprzednia archiwum następna »
Formy płatności, SSL
 
instagram-banner
 
Funpage internetowego sklepu zoologicznego Telekarma
 
Blog internetowego sklepu zoologicznego Telekarma
 

Centrum wiedzy

Przydatne informacje

Przypominacz

Zapominasz o zamówieniu karmy? Podaj nam swój email i wskaż kiedy mamy Ci przypomnieć o zamówieniu.

Newsletter

Aby otrzymywać informacje
o nowościach i ofertach specjalnych wpisz adres e-mail:

 

POKAŻ WIĘCEJ
ZWIŃ
Dostawy
Realizacja zamówień

Zlokalizuj swoją przesyłkę

Odbiór zamówienia w Paczkomacie

Bezpieczeństwo transakcji
Telekarma społecznościowo
Telekarma.pl . Copyright 2024

Wszelkie znaki towarowe, loga producentów oraz nazwy użyte na stronach sklepu, należą do ich prawowitych właścicieli, użyte zostały jedynie w celach informacyjnych.

Zastrzeżenia prawne
Proponujemy produkty wielu marek
Proponujemy produkty wielu marek: Acana, Animonda, Arion, Bento Kronen, Bosch, Bozita, Brekkies, Brit, Chappi, Classic Cat, Classic Dog, Eukanuba, Evanger's, Felix, Gourmet, Happy Dog, Hills, IAMS, Kitekat, Mera Dog, Nutra Nuggets, Orijen, Pedigree, Profilum, Purina Cat Chow, Purina Dog Chow, Purina Pro Plan, Regal, Rinti, Royal Canin Breed, Royal Canin Feline, Royal Canin Size, Sanabelle, Sheba, Vitapol, Versele-Laga, Whiskas.
Wszelkie znaki towarowe, loga producentów oraz nazwy użyte na stronach sklepu, należą do ich prawowitych właścicieli, użyte zostały jedynie w celach informacyjnych.